V pražské zoo se narodila samička a sameček tygra malajského

foto Dvě mláďata (na snímku z 11. října) kriticky ohroženého tygra malajského se v Zoo Praha narodila minulý týden. Jde o samičku a samečka. Matkou koťat je jedenáctiletá Banya, která je v pražské zoo od roku 2007. Otcem je pak o rok mladší samec Johann. V Evropě žije pouze 17 dospělých tygrů malajských a odchovy se doposud mohly pyšnit jen dvě zoo.

Praha - V pražské zoologické zahradě se minulý týden narodila dvě mláďata tygra malajského a podle zjištění chovatelů jsou novými přírůstky samička a sameček. ČTK to dnes sdělili zástupci zoo. Matkou koťat je jedenáctiletá Banya, která je v pražské zoo od roku 2007. Otcem je o rok mladší samec Johann.

Pár měl první potomky letos v březnu, ale mláďata uhynula. Mláďata byla podle zoo malá a Banya byla nezkušená prvorodička. Tentokrát je její péče o tygřata příkladná, uvedli pracovníci zoo. Podle nich ale ani u současných mláďat není vyhráno, zejména u menší samičky, jejíž příchod na svět provázely komplikace a která váží zhruba kilogram. Její bratr je o tři čtvrtě kilogramu těžší a podle chovatelů je velmi vitální.

Tygry malajské má pražská zoo od roku 2006, kdy do ní přišla ze zoo v Halle samice Radja. O rok později přišla z Německa i matka nynějších mláďat, samice Banya.

V Evropě v současné době žije 17 dospělých tygrů malajských a mláďata dosud odchovaly jen dvě zoologické zahrady, naposledy před čtyřmi lety. Ve volné přírodě se počet dospělých jedinců tohoto poddruhu odhaduje na 250 až 340.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 16. července 2018

Očekáváme v 7:00 18°C

Celá předpověď