V neděli zemřelo na silnicích 7 lidí, je to 2. nejvyšší počet roku

foto Hasiči zasahují u dopravní nehody. Ilustrační foto.

Ústí nad Labem - Nedělní nehoda u Brozan nad Ohří na Litoměřicku má druhou oběť. V nemocnici zemřel nezletilý chlapec, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Řidič zemřel na místě. Třetí obětí nedělních nehod v Ústeckém kraji je mladá žena, která zahynula na Lounsku. Neděle na českých silnicích se stala druhým nejtragičtějším dnem letošního roku, dopravní nehody si v tento den vyžádaly sedm obětí.

Na silnici třetí třídy mezi obcemi Chotěšov a Brozany nad Ohří zahynul v neděli ráno na místě třicetiletý řidič. S vozem Opel Corsa vyjel mimo silnici a narazil do stromu. Těžce zraněného osmiletého chlapce převáželi záchranáři sanitkou do traumacentra v pražském Motole. Vrtulník nemohl kvůli mlze vzlétnout. "Nezletilý chlapec po převozu do nemocnice zemřel," uvedla Bartošová.

Další tragická nehoda se stala v neděli odpoledne za Petrohradem na Lounsku na silnici z Prahy do Karlových Varů. "Řidič osobního vozu vjel do protisměru, kde se srazil s osobním autem. Na místě zemřela spolujezdkyně, mladá žena," doplnila Bartošová. Řidič utrpěl lehké zranění.

Příčiny obou havárií vyšetřují policisté. Podle denních statistik policejního prezidia zemřelo v neděli na silnicích v České republice sedm lidí, tři z nich v Ústeckém kraji. V kraji se stalo 19 havárií. Jeden člověk byl těžce zraněn, dalších 14 lehce.

V neděli zemřelo na silnicích 7 lidí,je to 2. nejvyšší počet roku

Neděle na českých silnicích se stala druhým nejtragičtějším dnem letošního roku, dopravní nehody si v tento den vyžádaly sedm obětí. Naproti tomu v sobotu se nestala v Česku ani jedna smrtelná nehoda. Letošní nejhorší bilanci má na kontě sobota 24. června, kdy na silnicích zahynulo devět lidí. Vyplývá to z předběžných policejních statistik.

Nejvíce smrtelných havárií se stalo v Ústeckém kraji, vyžádaly si tři lidské životy. Dvě oběti má nehoda u Brozan nad Ohří na Litoměřicku, kde třicetiletý řidič osobního auta vyjel mimo silnici a narazil do stromu. Muž na místě zahynul a po převozu do nemocnice zemřel i osmiletý chlapec, který s ním ve voze cestoval. Třetí obětí nedělních nehod v kraji je mladá žena, která zahynula za Petrohradem na Lounsku. Podle policie tam řidič osobního auta vjel do protisměru a srazil se s dalším osobním vozem. Muž byl lehce zraněn, jeho spolujezdkyně na místě zemřela.

Po jedné oběti si vyžádaly v neděli nehody, které se staly ve Středočeském, Plzeňském, Karlovarském a Moravskoslezském kraji. Mezi nimi byl i devětašedesátiletý cyklista, který se v Dobraticích na Frýdecko-Místecku srazil s osobním autem. Tragické nehody se nevyhnuly ani motorkářům. U Aše na Chebsku se zabil třiašedesátiletý motocyklista. Jeho stroj sjel ze silnice, sedmapadesátiletá spolujezdkyně je po nehodě ve vážném stavu.

Za letošní první pololetí zemřelo na silnicích ČR kolem 230 lidí, přičemž nejtragičtějším měsícem byl červen s 62 mrtvými. Do dosavadní statistiky se šestý měsíc zapsal hned několika dny s větším počtem zemřelých na silnicích v jeden den. Vedle soboty 24. června s devíti mrtvými je to pátek 16. června s šesti oběťmi a pak 10. a 17. červen, kdy si havárie vyžádaly shodně po pěti lidských životech.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je středa 20. června 2018

Očekáváme v 17:00 27°C

Celá předpověď