V Krkonoších a Jizerkách může ve čtvrtek napadnout až 30 cm sněhu

foto Ilustrační foto - Ve vyšších polohách jižních Čech napadla 6. listopadu první souvislejší vrstva sněhu. Meteorologové předpovídají mrazy a varují před tvorbou ledovky na silnicích.

Praha - V Jizerských horách a Krkonoších může během čtvrtka napadnout až 30 centimetrů sněhu. Chumelit bude také v horách na severu a severovýchodě republiky, kde se očekává deset až 20 centimetrů nového sněhu. Bude ale také foukat silný nárazový vítr o rychlosti přes 100 kilometrů za hodinu, řidiči by si proto měli dát pozor na "bílou tmu", sněhové jazyky a závěje. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Sníh bude ve čtvrtek padat ve vyšších polohách, ve středních a nižších se bude střídat déšť se sněhem. Vítr bude zesilovat až do noci na pátek, v pátek zeslabí. Nejsilnější nárazy západního až severozápadního větru se očekávají v Krkonoších a Krušných horách, kde rychlost zřejmě překročí 108 kilometrů za hodinu.

Na sněhovou nadílku čeká řada lyžařských areálů, jejichž provozovatelé využili v uplynulých dnech mrazivého počasí a začali sjezdové tratě uměle zasněžovat. Sezonu chtějí zahájit některé skiareály už o víkendu, což bude o měsíc dřív než minulou zimu. V sobotu se například rozjede lanovka na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách, v krkonošských areálech se vleky rozjedou zřejmě až příští týden. Na přírodní sníh čeká třeba skiareál v Rokytnici nad Jizerou, vrchol Lysé hory je totiž v nejpřísněji chráněné zóně národního parku a technické zasněžování tam není možné. Aby se tam mohlo lyžovat, musí napadnout alespoň půl metru sněhu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

15°C

Dnes je pátek 24. listopadu 2017

Očekáváme v 9:00 7°C

Celá předpověď