V hořící lakovně ve Zvoli byl po mnoha hodinách nalezen mrtvý muž

foto Ve Zvoli v okrese Praha-západ hořela v noci na 14. února lakovna. U rozsáhlého požáru, který vypukl v noci, zasahovaly desítky hasičů ze Středočeského kraje a hlavního města. Dva lidé byli při požáru zraněni, jeden člověk se pohřešuje.

Praha - Škodu kolem 100 milionů korun způsobil rozsáhlý požár lakovny ve Zvoli u Prahy, s nímž od časného rána bojují desítky hasičů. Jeden člověk při požáru zemřel. Plameny se hasičům zhruba po čtrnácti hodinách stále nepodařilo zcela dostat pod kontrolu, hasit mohou jen zvenku, protože hrozí zřícení budovy. Zásah potrvá zřejmě do nočních hodin. Dva lidé byli při požáru zraněni, z toho jeden hasič.

Hasičům se podařilo zhruba po patnácti hodinách zamezit šíření požáru objektu lakovny ve Zvoli u Prahy. Zároveň byl snížen stupeň poplachu ze třetího na druhý. Při požáru vznikla škoda kolem 100 milionů korun, jeden člověk zahynul, dva se zranili. Jedním ze zraněných je i zasahující hasič. ČTK to řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

"Krátce po půl šesté byla nahlášena lokalizace, oheň se již nešíří. Hasiči ho ještě musí zlikvidovat," řekl Holomčík.

Od noci byl pohřešován jeden z pracovníků firmy. Nebylo zřejmé, jestli zůstal uvnitř, nebo v tu dobu v areálu nebyl. "Mohu potvrdit, že uvnitř budovy jsme nalezli mrtvou pohřešovanou osobu bez známek života," řekl ČTK pozdě odpoledne mluvčí hasičů Petr Svoboda. Následně se v části budovy zřítilo několik stropních panelů a do objetu nelze vůbec vstoupit.

"Lokalizovaný požár celkově stále nemáme. Máme ho lokalizován v tom směru, že se nám nešíří mimo budovu," řekl ČTK Svoboda.

Informaci o požáru haly o rozměrech 70 krát 15 metrů hasiči dostali před 03:00. Na místo se sjely desítky hasičů ze Středočeského kraje a Prahy, povolána byla i těžká technika ze Zbirohu a Hlučína. Vzhledem k velikosti požáru hasiči vyhlásili třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu. "Uvnitř explodovaly tlakové lahve," uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Video: Rozsáhlý požár lakovny ve Zvoli u Prahy
14.02.2017, 12:30, autor: vnd/ama, zdroj: ČTK

Podle mluvčí krajských záchranářů Petry Effenbergerové byli při požáru zraněni dva lidé. Jeden z nich byl hasič. "Muž ve vážném stavu potřeboval intenzivní lékařskou péči včetně připojení na umělou plicní ventilaci. Po ošetření na místě byl transportován do kladenské nemocnice. Druhá zraněná byla žena, utrpěla popáleniny prvního stupně v obličeji a na horní končetině. Po ošetření byla přepravena do vinohradské nemocnice," uvedla Effenbergerová.

Zasažený objekt patří společnosti Intebo. Vyjádření majitele ČTK dosud nezískala. Podle Holomčíka měli být na směně čtyři lidé. Jednu ženu přepravili záchranáři do vinohradské nemocnice a další dva pracovníci byli venku. Čtvrtý zahynul při požáru v objektu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

4°C

Dnes je čtvrtek 18. ledna 2018

Očekáváme v 17:00 7°C

Celá předpověď