Na horských silnicích nižších tříd leží zledovatělá vrstva

foto Kamion na zasněžené silnici, sníh na silnici, zasněžená silnice, zima - ilustrační foto

Praha - Zledovatělá vrstva sněhu nebo ledovka krytá posypem je na silnicích nižších tříd. Hlavní tahy včetně dálnic na Brno jsou ale holé a suché.

Jihočeský kraj

Na silnicích nižších tříd na Prachaticku komplikuje ve vyšších polohách dopravu ledovka. Objevuje se hlavně mezi Vimperkem a Strážným a poblíž Prachatic. Silnice jsou sjízdné, ale řidiči tam podle silničářů musí věnovat jízdě zvýšenou opatrnost. Ostatní silnice v Jihočeském kraji jsou převážně holé, suché a vymrzlé. Na Českobudějovicku a Písecku se stalo několik nehod.

V Husově ulici v Českých Budějovicích se srazila dvě osobní auta. Nehoda skončila se zraněním, místo je průjezdné. Na silnici 29 u Křenovic na Písecku havaroval osobní vůz. Také tato nehoda skončila se zraněním. U obce Borek na Českobudějovicku srazil řidič osobního auta srnu.

V Jihočeském kraji je převážně jasno až skoro jasno, teploty se pohybují od mínus pěti do mínus devíti stupňů Celsia. Vane mírný vítr. Nejvyšší denní teploty se podle meteorologů budou pohybovat od nulky do tří stupňů, na horách budou mínus tři stupně Celsia.

Jihomoravský kraj

Silnice druhé a třetí třídy na jihu Moravy jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Hlavní tahy včetně dálnic na Brno jsou ale holé a sjízdné bez omezení. Dnes ráno to uvedli na svém webu silničáři.

V platnosti zůstává až do dopoledních hodin varování meteorologů před náledím. Dnes má být jasno až polojasno. Na severovýchodě meteorologové předpovídají většinou oblačno, zpočátku místy, postupně jen ojediněle slabé sněžení, zejména na horách. Nejvyšší odpolední teploty se vyšplhají na tři stupně.

Královéhradecký kraj

Na silnicích nižších tříd v v Orlických horách v Královéhradeckém a Pardubickém kraji leží zledovatělá vrstva ujetého sněhu. Řidiči by měli být opatrní. Hlavní silniční tahy na východě Čech byly dnes ráno většinou suché a sjízdné bez omezení, na Lanškrounsku však ležely na silnicích prvních tříd zbytky rozbředlého sněhu. Teploty se ráno pohybovaly několik stupňů pod nulu, na hřebenech Krkonoš klesly k minus deseti, vyplývá z dnešních údajů silničářů a meteorologů.

Dnes by mělo být na východě Čech jasno až polojasno, na horách se čekají ojediněle sněhové přeháňky. Teploty by se měly pohybovat kolem nuly, na horách kolem minus čtyř stupňů Celsia.

Liberecký kraj

Zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem je na silnicích nižších tříd v Jizerských horách a západní části Krkonoš v Libereckém kraji. Se zvýšenou opatrností by měli řidiči jezdit i na mokrých silnicích. Teploty jsou ráno na většině severu Čech pod nulou a vozovky mohou místy namrzat, vyplývá z údajů na dopravním webu.

Mokré jsou hlavní tahy na Jablonecku a Semilsku a silnice nižších tříd na Liberecku. Silničáři varují, že místy může namrzat voda vytékající na vozovky nižších tříd na Českolipsku.

V Ústeckém kraji jsou zbytky rozbředlého sněhu na silnicích nižších tříd v Krušných horách. Jinak jsou tam vozovky převážně suché.

Přes den by mělo být na severu Čech skoro jasno až polojasno, ráno a dopoledne se mohou ojediněle vyskytovat mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Nejvyšší denní teploty budou mezi třemi a minus jedním stupněm Celsia. Na horách zůstanou teploty pod nulou.

Kraj Vysočina

Zledovatělé zmrazky komplikují dopravu na silnicích druhých a třetích tříd na Žďársku. Na hlavních silnicích leží vrstva rozbředlého sněhu po chemickém, ošetření. Řidiči tam musí podle silničářů věnovat jízdě zvýšenou opatrnost. Ostatní silnice na Vysočině jsou holé a vymrzlé a sjízdné bez problémů.

"Během noci pracovalo na údržbě silnic v kraji 21 sypačů, z toho 16 na Žďársku," řekl ČTK Roman Hubený z dispečinku Krajské správy a údržby silnic. Teploty se ráno pohybují od dvou do pěti stupňů pod nulou, je převážně oblačno až polojasno, vane mírný vítr. Během dne bude podle meteorologů jasno až polojasno, místy přechodně oblačno. Nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat od mínus dvou do plus dvou stupňů Celsia.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

16°C

Dnes je středa 18. října 2017

Očekáváme v 23:00 11°C

Celá předpověď