V Česku pokračuje epidemie chřipky, nemocných mírně přibylo

foto Nachlazení - chřipka - teplota - teploměr - nemoc - ilustrační foto

Brno - Na celém území ČR i nadále pokračuje epidemie chřipky. Nemocných mírně přibylo, v současnosti jich je v průměru 1538 na 100.000 obyvatel. ČTK o tom dnes informovala hlavní hygienička Eva Gottvaldová. Nejvyšší počty nemocných hlásí hygienici z Jihomoravského, Zlínského, Plzeňského, Olomouckého, Moravskoslezského a Libereckého kraje.

"Nejnovější údaje Státního zdravotního ústavu potvrzují, že stále trvá plošná chřipková epidemie na celém území ČR. Dominujícím původcem zůstává virus chřipky typu A/H3N2," uvedla Gottvaldová. Ve srovnání s prvním lednovým týdnem počet nemocných na 100.000 obyvatel vzrostl o deset. Nemocnost roste především mezi školními děti a mladými lidmi.

I nadále podle hygieničky platí doporučení, že by se lidé měli vyhýbat větším skupinám a dodržovat základní hygienická pravidla, jako je kýchání do kapesníků a mytí rukou. "Pokud už jste nemocní, chovejte se zodpovědně, infekci nepodceňujte a nešiřte dál - je mnohem lepší chřipku vyležet než nákazu dále šířit," doplnila Gottvaldová.

Kvůli epidemii jsou v některých nemocnicích zakázány návštěvy. K minulému pátku hygienici zaznamenaly devět úmrtí na chřipku a desítky závažných případů. Plošná epidemie chřipky je i v Evropě.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

10°C

Dnes je středa 22. listopadu 2017

Očekáváme v 13:00 10°C

Celá předpověď