Únik benzolu z cisterny zastavil vlaky mezi Ostravou a Prahou

foto Únik benzolu z poškozené cisterny (na snímku) v nákladním vlaku zastavil 13. ledna odpoledne ve Studénce na Novojičínsku na hodinu a půl dopravu na hlavní železniční trati spojující Ostravu a Prahu. Pak začaly vlaky jezdit po jedné koleji. Na místě zasahují hasiči.

Studénka (Novojičínsko) - Únik benzolu z poškozené cisterny nákladního vlaku zastavil dnes odpoledne ve Studénce na Novojičínsku na hodinu a půl dopravu na hlavní železniční trati spojující Ostravu a Prahu. Pak začaly vlaky jezdit po jedné koleji. Na místě zasahují hasiči, řekl ČTK mluvčí správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš.

S ohledem na to, že byla uzavřena souběžná silnice a celé okolí železniční stanice, nebylo možné vlaky nahradit autobusovou dopravou. Nehoda se stala okolo 14:00. Podle prvotních odhadů měla doprava stát do 18:00. Nakonec se ale podařilo v 15:30 obnovit provoz na jedné koleji.

"Na místě zasahují státní hasiči i hasiči SŽDC. Netušíme, kolik látky uniklo. Vyklidili prostor do padesáti metrů od vlaku," uvedl Illiaš.

Mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela ČTK řekl, že na místě zasahují čtyři jednotky hasičů. "Chemikálii vytékající z cisterny jímají do nádob. Vytéká pomalu. Navíc se snaží cisternu opravit," řekl.

Benzol je čirá, zdraví škodlivá a hořlavá kapalina. Vzniká při koksování. Skládá se z benzenu, toluenu, xylenů a dalších sloučenin.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

10°C

Dnes je středa 22. listopadu 2017

Očekáváme v 15:00 10°C

Celá předpověď