Na Tachovsku hořelo pole, policie musela uzavřít silnici od D5

foto U obce Zhoř na Tachovsku hořelo 31. července velké pole. Oheň hasilo deset jednotek. Zhruba 40 hasičů drželo oheň na kraji lesa, kam ale nakonec místy pronikl.

Zhoř (Tachovsko) - U obce Zhoř na Tachovsku hořelo velké pole. Policie kvůli zásahu hasičů na více než dvě hodiny zastavila dopravu na okresní silnici vedoucí od dálnice D5 do Zhoře. Oheň hasilo deset jednotek. Zhruba 40 hasičů drželo oheň na kraji lesa, kam ale nakonec místy pronikl. Zraněn zřejmě nikdo nebyl. ČTK to řekla mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková.

Podle informací ČTK způsobila požár technická závada na kombajnu. "Příčinu vzniku vyšetřovatel zatím nestanovil, pravděpodobně však odlétla jiskra od sekací lišty zemědělského stroje. Škody se předpokládají ve výši 100.000 korun, uchráněné hodnoty se odhadují na jeden milion korun," uvedla Jakoubková.

Ve Zhoři hasiči zřídili na dvou rybnících čerpací stanoviště a dopravovali vodu kyvadlově. V poledne drželi oheň na kraji lesa, kam se nakonec na několika místech oheň dostal. "Místní zemědělci oboráním spáleniště zabránili šíření požáru po poli. Čtvrt hodiny po poledni velitel zásahu na operační středisko ohlásil, že hasiči mají požár lesa pod kontrolou a pole je uhašeno," uvedla Jakoubková. Hasiči postupně prolévají vodou kořeny stromů a dohašují ohniska. Kvůli předpovědi počasí a očekávaným horkým dnům na okraji spáleniště vytvořili přes metr široký protipožární pás a shrnuli hrabanku až na minerální zeminu, dodala.

"Vzhledem k tomu, že zhruba kilometrová fronta požáru rychle postupovala k lesu, vyslalo operační středisko už v prvních minutách jednotky celého druhého stupně," řekla Jakoubková. Na místě zasahovali profesionální požárníci z Nýřan a Stříbra se dvěma cisternami a osm jednotek dobrovolných hasičů z okolních obcí s deseti cisternami, kteří místo stále hlídají.

Kvůli zabezpečení příjezdu hasičů k požáru a zajištění dopravy vody policie zastavila provoz mezi dálnicí D5 a obcí Zhoř. Zhruba pětikilometrový úsek krajské silnice II. třídy ve směru od Stříbra na Horšovský Týn museli řidiči objíždět po silnici III. třídy ze Zhoře přes Bukovou do Velkého Malahova. Dopravu tam do 13:30 řídila policie, z druhé strany do Zhoře od dálnice hasiči.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je neděle 22. července 2018

Očekáváme v 11:00 26°C

Celá předpověď