První polovinu základní části zvládl nejlépe obhájce Liberec

foto Utkání 26. kola hokejové extraligy: PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary, 2. prosince ve Zlíně. Zleva brankář Libor Kašík ze Zlína a Milan Mikulík z Karlových Varů.

Praha - Základní část hokejové extraligy má za sebou po odehrání dnešního 26. kola první polovinu. Přestože jednotlivé týmy mají na kontě různé počty odehraných zápasů (zatímco Olomouc jich sehrála 25, Hradec Králové o tři více), na vedení Liberce to nic nemění. Bílí Tygři dokázali skvěle navázat na mistrovskou sezonu a vedou tabulku o tři body před Třincem.

Liberec si své utkání předehrál již ve čtvrtek, Mladou Boleslav zdolal v prodloužení 2:1. Třinec tak dnes potřeboval odpovědět v derby proti Vítkovicím, aby zůstal v těsnějším kontaktu. A povedlo se mu to stejným způsobem za dva body - porazil Vítkovice 3:2 v prodloužení.

Jubilejní 100. moravskoslezské derby rozhodl v 36. sekundě nastavení útočník Jakub Petružálek a přerušil tak sérii tří proher Ocelářů. Hosty k vítězství nedotlačil ani zkušený kouč Vladimír Vůjtek starší, jenž už dnes předčasně zahájil záskok na vítkovické lavičce.

Devětašedesátiletý trenér se tak začal připravovat na zastoupení hlavního kouče Jakuba Petra, který za týden zahájí s reprezentační dvacítkou závěrečnou přípravu na světový šampionát. "Nebyl jsem tam dole asi sedm měsíců. Chtěl jsem si to vyzkoušet ze střídačky, ať nevyjdu ze cviku. Abych kluky poznal zblízka. Proto jsem tu dnes byl," řekl Vůjtek.

Na třetí příčku vyšplhal místo Brna Litvínov, který dokázal vyhrát v Pardubicích 3:2, zatímco Kometa na ledě Olomouce propadla a při porážce 2:5 ztratila již šestý z posledních osmi zápasů. Verva tak poslala Dynamo zpět na předposlední příčku, odkud se po vydřené výhře 1:0 nad posledními Karlovými Vary díky Bukartsově trefě odpoutal Zlín. Berani tak utnuli šňůru sedmi utkání bez bodu a celkem osmizápasovou sérii porážek.

V poslední době se daří Spartě, která předčila Plzeň 2:1 a připsala si šestou výhru v řadě. Pražané se díky tomu posunuli na páté místo. Gólem a asistencí se na vítězství podíleli Lukáš Klimek a Petr Vrána. Plzeň po prohře klesla na jedenácté místo.

Chomutov přestřílel Hradec Králové 5:4 v prodloužení. Piráti zachránili zápas 40 vteřin před koncem zásluhou trefy Petra Koblasy, v prodloužení pak rozhodl v čase 63:21 útočník David Kämpf. Svou bilanci v utkání tak vylepšil na tři body za dvě branky a nahrávku. Hosté přišli o sérii tří výher.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 25. Bukarts (Honejsek, Kubiš). Rozhodčí: Čech, Pražák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 11:8. Bez využití. Diváci: 3358.

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 3:2 v prodloužení (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Adamský (Kane, Krajíček), 6. Hrňa (Roth), 61. J. Petružálek (Roth) - 3. Kucsera (Tybor, Hrbas), 26. Výtisk (Olesz, Stastny). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Piráti Chomutov - Mountfield Hradec Králové 5:4 v prodloužení (1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Kämpf (Sklenář), 25. Huml (Flemming, Vondrka), 55. Poletín (Valach, Koblasa), 60. Koblasa (Kämpf), 64. Kämpf (Skinner, Koblasa) - 20. Džerinš (Dietz), 26. Červený (Dragoun, Newton), 29. Šimánek (T. Knotek, Jarůšek), 58. Džerinš (Šimánek). Rozhodčí: Polák, R. Svoboda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 3977.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Strapáč (Ondrušek, Eberle), 23. J. Mikúš (Holec, T. Mikúš), 26. Skladaný (J. Mikúš, Vyrůbalík), 36. Herman (Burian), 59. Vyrůbalík - 18. M. Erat (Štencel, O. Němec), 42. L. Čermák (Gulaši, Trška). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 5500 (vyprodáno).

HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 42. Klimenta (M. Kaut), 60. Nahodil (Schaus) - 6. M. Hořava (K. Reichel), 53. R. Hanzl (M. Hanzl), 59. Lukeš (T. Pavelka). Rozhodčí: Horák, Pešina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 7424.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Klimek (J. Mikuš, P. Vrána), 25. P. Vrána (Klimek, Barinka) - 53. T. Svoboda (Kracík, Kratěna). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 7036.

1. Liberec 26 16 2 4 4 71:40 56
2. Třinec 26 13 4 6 3 90:52 53
3. Litvínov 27 12 8 0 7 69:59 52
4. Brno 26 14 2 5 5 99:67 51
5. Sparta Praha 25 13 1 4 7 79:62 45
6. Hradec Králové 28 10 4 6 8 78:71 44
7. Chomutov 26 8 7 2 9 80:81 40
8. Mladá Boleslav 26 11 1 3 11 66:76 38