Triatlonistka Frintová byla na ME potřetí za sebou čtvrtá

foto Česká triatlonistka Vendula Frintová.

Kitzbühel (Rakousko) - Triatlonistka Vendula Frintová skončila potřetí za sebou čtvrtá na mistrovství Evropy. V Kitzbühelu ji dnes dělilo od medaile deset sekund. Závod skončil dvojnásobným britským triumfem, zvítězila Jessica Learmonthová před Sophií Coldwellovou, českou reprezentantku porazila ještě Italka Alice Bettová.

Frintová byla čtvrtá vloni v Lisabonu i předloni v Ženevě. Tentokrát byla nejblíže k tomu, aby získala na kontinentálním šampionátu třetí medaili v kariéře. V roce 2011 skončila druhá v Pontevedře a o dva roky později vybojovala bronz v turecké Alanyi. K rozšíření sbírky jí nepomohl ani třetí nejlepší čas v závěrečném běhu.

Druhá česká triatlonistka v závodě na 1,5 km plavání, 40 km jízdy na kole a 10 km běhu Jana Kuříková obsadila 14. místo. Také závod juniorek měl britskou vítězku zásluhou Kate Waughové, na 32. místě skončila Alžběta Hrušková. Anna Hrdličková po pádu na kole vzdala.

Mistrovství Evropy v triatlonu v Kitzbühelu (Rakousko):

Ženy: 1. Learmonthová 1:57:50, 2. Coldwellová (obě Brit.) -15, 3. Bettová (It.) -41, 4. Frintová -51, ...14. Kuříková (obě ČR) -2:47.

Juniorky: 1. Waughová (Brit.) 59:20, ...32. Hrušková -3:05, Hrdličková (obě ČR) nedokončila.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK