Tři lidé se zranili v Moravském krasu po pádu z žebříku

foto Tři lidé se 26. listopadu zranili v Moravském krasu na Blanensku při výpravě do jeskyně Lopač, která není přístupná veřejnosti. Jeden z mužů uklouzl a spadl ze značné výšky z žebříku a strhl s sebou další členy výpravy. Zranění jsou v nemocnici, pro jednoho z nich letěl vrtulník. Hasiči zrovna měli nedaleko speleologické cvičení, takže na místě byli rychle a zraněné vytáhli.

Blansko - Tři lidé se zranili v Moravském krasu na Blanensku při výpravě do jeskyně Lopač, která není přístupná veřejnosti. Jeden z mužů uklouzl a spadl ze značné výšky z žebříku a strhl s sebou další členy výpravy. Zranění jsou v nemocnici, pro jednoho z nich letěl vrtulník. ČTK to řekla mluvčí hasičů Pavla Pražáková. Případ vyšetřují policisté, kteří zjišťují, zda byly při prohlídce dodrženy všechny zásady bezpečného pohybu v podzemí.

Tři lidé se 26. listopadu zranili v Moravském krasu na Blanensku při výpravě do jeskyně Lopač, která není přístupná veřejnosti. Jeden z mužů uklouzl a spadl ze značné výšky z žebříku a strhl s sebou další členy výpravy. Zranění jsou v nemocnici, pro jednoho z nich letěl vrtulník. Hasiči zrovna měli nedaleko speleologické cvičení, takže na místě byli rychle a zraněné vytáhli. Hasiči zrovna měli nedaleko speleologické cvičení, takže na místě byli rychle a zraněné vytáhli, dodala mluvčí. Neštěstí se stalo poblíž Ostrova u Macochy.

Speleologická výprava měla 12 členů. Nejvážnější je zraněný muž, který spadl z žebříku zhruba z 30 metrů. Podle mluvčí záchranářů Hedviky Kropáčkové má středně těžká zranění břicha. Jeho zranění ale mohou být rozsáhlejší. "Byl přepraven vrtulníkem na urgentní příjem do Fakultní nemocnice Bohunice," uvedla Kropáčková. Pod mužem, který z žebříku spadl, byla zhruba v patnáctimetrové výšce mladá žena, která má otřes mozku a zranění břicha. Středně těžká zranění má i poslední zraněný. Nehoda se stala kolem poledne.

Jeskyně Lopač není veřejnosti přístupná. Ukrývá mimo jiné jedenáctimetrový vodopád. V Česku je více než 2000 objevených jeskyní, jejich skutečný počet může být ale až dvojnásobný.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

6°C

Dnes je pondělí 20. listopadu 2017

Očekáváme v 11:00 6°C

Celá předpověď