Tottenham splnil roli favorita a porazil Huddersfield 2:0

foto Souboj Cuco Martina z Evertonu (vlevo) a Aarona Lennona z Burnley.

Londýn - Fotbalisté Tottenhamu splnili v 29. kole anglické ligy roli favorita a porazili Huddersfield 2:0. Oba góly vstřelil korejský útočník Son Hung-min. Trenér "Kohoutů" Maurizio Pochettino oslavil jubilejní 100. vítězství ve 197. utkání v Premier League, rychleji na tuto metu dosáhlo jen pět koučů.

Tottenham byl od začátku zápasu velmi aktivní a už ve 20. minutě se mohl radovat z branky, Eriksenův sražený přímý kop ale skončil na tyči. O chvíli později už poprvé skóroval jihokorejský reprezentant Son Hung-min, který po efektní kličce brankáři zakončil ke vzdálenější tyči.

V 54. minutě pětadvacetiletý útočník hlavou zužitkoval Kaneův centr a Tottenham vyhrál 16. utkání proti nováčkovi Premier League v řadě.

Burnley otočilo duel s Evertonem a zvítězilo 2:1. Za hosty otevřel skóre Tosun, který se stal prvním Turkem, jenž dal za Everton gól v Premier League. Domácím se ale poprvé pod vedením trenéra Seana Dyche povedlo vyhrát duel, v němž inkasovali jako první. Postarali se o to v druhé půli Barnes a Wood.

Hrálo se též několik záchranářských soubojů. Swansea deklasovala West Ham 4:1 a velkou zásluhu na tom měl Ki Sung-Jong, který si připsal gól a asistenci. Duel Southamptonu se Stoke skončil bezbrankovou remízou. West Bromwich podlehl v lize popáté v řadě, na hřišti Watfordu prohrál 0:1 po Deeneyho zásahu.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:

Burnley - Everton 2:1 (56. Barnes, 80. Wood - 20. Tosun), Leicester - Bournemouth 1:1 (90.+7 Mahrez - 35. J. King z pen.), Southampton - Stoke 0:0, Swansea - West Ham United 4:1 (8. Ki Sung-Jong, 32. Van der Hoorn, 48. A. King, 63. J. Ayew z pen. - 79. Antonio), Tottenham - Huddersfield 2:0 (27. a 54. Son Hung-min), Watford - West Bromwich 1:0 (77. Deeney),

18:30 Liverpool - Newcastle.

1. Manchester City 28 24 3 1 82:20 75
2. Manchester United 28 18 5 5 53:20 59
3. Tottenham 29 17 7 5 55:24 58
4. Liverpool 28 16 9 3 65:32 57
5. Chelsea 28 16 5 7 50:25 53
6. Arsenal 28 13 6 9 51:39 45
7. Burnley 29 10 10 9 24:26 40