Tenistka Vondroušová skončila v Aucklandu v prvním kole

foto Česká tenistka Markéta Vondroušová.

Auckland - Tenistka Markéta Vondroušová vypadla z turnaje v Aucklandu hned v prvním kole. Chorvatka Petra Martičová porazila osmnáctiletou českou hráčku 7:6, 6:3.

Vzhledem k žebříčkovému postavení byla favoritkou Vondroušová, které v pořadí WTA patří 67. místo, zatímco Martičová je devadesátá. O osm let starší Chorvatka nicméně v první sadě mnohem lépe zvládla tie-break, který vyhrála 7:2, a průběh druhé sady dokázala po úvodním brejku Vondroušové otočit.

Loňská vítězka turnaje v Bielu se zarputile bránila, v osmé hře odvrátila Martičové pět mečbolů a snížila na 3:5. Chorvatská tenistka pak ale při svém podání zakončila zápas čistou hrou. V dalším kole tak může narazit na nejvýše nasazenou Dánku Caroline Wozniackou.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK