Tenisté by chtěli hrát s Francií v Třinci, snad i s Berdychem

foto 1. kolo Davisova poháru v Hannnoveru - český tenista Tomáš Berdych.

Hannover - Čtvrtfinále Davisova poháru proti Francii chtějí tenisté hrát v hokejové hale v Třinci. Kapitán Jaroslav Navrátil po dnešní výhře v 1. kole v Německu doufal, že v sestavě nebude chybět ani sedmý hráč světa Tomáš Berdych. Zápas se hraje v týdnu po Wimbledonu 15. a 17. července.

"Myslím, že to je pro něj dobrý termín," řekl Navrátil. "Po Wimbledonu může hrát Davis Cup, mít dva tři zápasy na rychlém povrchu, pak mít týden volno, zahrát si turnaj v Torontu, další týden volno a jet na olympiádu. To není z mého pohledu špatný program, ale musí si říct sám," řekl Navrátil o Berdychovi.

Třicetiletý Berdych vyhrál v Německu páteční dvouhru, v sobotu s Radkem Štěpánkem čtyřhru, ale v nedělní dvouhře si zranil nohu a zápas nedohrál. "Moje výsledky v Davis Cupu nic takového nezkazí," řekl a ke své budoucnosti se vyjádřil nejasně. "Budoucnost záleží na tom, co sám uznám za vhodné a jak já sám budu chtít. Musím s programem nakládat opatrně. Vědu bych z toho ale nedělal," uvedl.

Navrátil se ani trochu neobával, že by zápas v Německu měl být pro Berdycha posledním. "Nemyslím. Hrajeme doma. Věřím, že na Francii bude," tvrdil.

Dvojnásobného vítěze 'salátové mísy' Berdycha může teoreticky vedle touhy reprezentovat přilákat i fakt, že může překonávat statistické rekordy. V sobotu slavil jubilejní padesáté vítězství v soutěži a deset zápasů ho dělí od nejúspěšnějšího českého daviscupového hráče Jana Kodeše.

"Samozřejmě má nějakou bilanci. Každý říká, že nechce hrát, ale to samé říká Jaromír Jágr, ale pořád postupuje a láme mety. Trošičku myslím, že by to mohlo zájem Tomáše přitáhnout, ale bude lepší, když to řekne sám," řekl Navrátil.

Jisté je, že tenisty v utkání s Francií čeká mnohem silnější soupeř, než byli Němci. Češi jim mají po předloňské prohře v semifinále na Roland Garros co vracet. "Určitě. Nebudeme mít co ztratit, vyhnuli jsme se baráži. Oni možná budou i u nás favority, ale když my budeme kompletní, tak je můžeme porazit," věří Navrátil.

O semifinále by se mohlo bojovat v třinecké Werk Areně. "Tam plánujeme čtvrtfinálový zápas odehrát," uvedl Miroslav Černošek, majitel České sportovní, která marketingově zajišťuje zápasy českých týmů v Davis Cupu a Fed Cupu. Schválit dějiště utkání musí pořadatelům Mezinárodní tenisová federace (ITF).

Jasný je asi i povrch. "Ten si musí zvolit kluci, ale určitě to nebude antuka," řekl Navrátil. Nejspíše tak půjde o osvědčený kurt natíraný na dřevotřískové desky. "Aby byl ale malinko rychlejší než tady v Německu, ale zas ne tolik, aby to pak nebylo vhodné pro Tsongu. V tom případě bude optimální," uvažoval Navrátil.

Češi mají s Francií negativní bilanci 7:8. V posledních šesti zápasech je ale nerozhodná 3:3 s tím, že domácí tým vždy vyhrál.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

7°C

Dnes je pátek 24. února 2017

Očekáváme v 4:00 7°C

Celá předpověď