Tenista Monfils se na poslední chvíli odhlásil z Hopman Cupu

foto Francouzský tenista Gaël Monfils.

Perth (Austrálie) - Francouzský tenista Gaël Monfils se na poslední chvíli kvůli zranění nohy odhlásil z Hopmanova poháru, kde měl vytvořit dvojici s Caroline Garciaovou. Na tradičním turnaji smíšených týmů v Perthu ho nahradí 148. hráč světového žebříčku Kenny De Schepper.

Hopman Cup začíná v neděli 3. ledna, Francouzi hrají svůj první zápas v pondělí proti britskému páru Heather Watsonová, Andy Murray. Zatím není jasné, zda zranění ovlivní i Monfilsovu účast na Australian Open.

Změnu v týmu musela už dříve před startem Hopman Cupu udělat Česká republika, kde nahradila Lucii Šafářovou její fedcupová spoluhráčka Karolína Plíšková. Společně s Jiřím Veselým vstoupí do exhibičního turnaje v neděli duelem proti "Zlatému" australskému duu ve složení Jarmila Gajdošová, Lleyton Hewitt.

Dalšími soupeři Čechů budou ve skupině A týmy Ukrajiny (Elina Svitolinová, Alexandr Dolgopolov) a favorizovaných Spojených států (Serena Williamsová, Jack Sock). Ve skupině B jsou spolu s Francií a Británií "Zelená" Austrálie (Darina Gavrilovová, Nick Kyrgios) a Německo (Sabine Lisická, Alexander Zverev).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

12°C

Dnes je pondělí 24. října 2016

Očekáváme v 3:00 5°C

Celá předpověď