Strachová je ve slalomu ve Flachau po 1. kole čtvrtá

foto Česká slalomářka Šárka Strachová

Flachau (Rakousko) - Lyžařka Šárka Strachová je po prvním kole dnešního slalomu Světového poháru ve Flachau čtvrtá a opět může útočit na stupně vítězů. Na vedoucí Francouzku Nastasii Noensovou ztrácí 42 setin.

Před Strachovou jsou ještě druhá Slovenka Veronika Velez-Zuzulová, která vyhrála úterní slalom na stejném místě právě před českou reprezentantkou, a Švédka Frida Hansdotterová. Vedoucí žena hodnocení disciplíny figuruje na třetí příčce o 22 setin před Strachovou, která je v pořadí slalomu Světového poháru za ní.

Závod je vyrovnaný, devět slalomářek se vměstnalo do devíti desetin. Hned za třicetiletou Strachovou je Slovenka Petra Vlhová a v malých odstupech následují Rakušanka Carmen Thalmannová a Švýcarky Michelle Gisinová a Wendy Holdenerová. Devátá je zatím Norka Nina Lösethová.

Ani tentokrát žádná další česká lyžařka Strachovou mezi třicítkou v druhém kole nedoplnila. Martina Dubovská obsadila 45. místo a Gabriela Capová byla poslední dvaašedesátá.

Druhé kolo začne v 18:30.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK