Stávka pilotů Lufthansy vstoupila do čtvrtého a posledního dne

foto Zrušené lety společnosti Lufthansa.

Berlín - Do čtvrtého a posledního dne vstoupila stávka pilotů německé letecké společnosti Lufthansa. Zrušeno je 137 převážně dálkových letů, což se dotkne kolem 30.000 cestujících. Společnost dnes upozornila, že navzdory avizovanému konci stávky možná bude muset zrušit i některé nedělní spoje. Navíc není vyloučené, že v předvánočním čase se bude stávkovat znovu, protože piloti a vedení firmy zatím nenašli shodu ohledně zvýšení platů.

Od středečního začátku protestu zrušila Lufthansa celkem 2755 letů, včetně některých spojů s Prahou. Výpadky v letovém provozu za čtyři dny protestu, který aerolinky přijde na zhruba deset milionů eur (asi 270 milionů korun) denně, pocítí dohromady na 345.000 cestujících.

Lufthansa dnes oznámila, že v neděli by se mělo létat podle plánu, nicméně nevyloučila, že z organizačních důvodů ještě bude nutné některé lety odvolat.

Stávka byla v současném sporu o zvýšení platů již čtrnáctou za posledních dva a půl roku a je možné, že k ní piloti, kteří požadují nárůst mezd o 22 procent, brzy sáhnou znovu. Poslední návrh vedení Lufthansy piloti odmítli a příští středu se chystají protestovat na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

13°C

Dnes je pondělí 23. října 2017

Očekáváme v 1:00 8°C

Celá předpověď