Sprint na MČR v letním biatlonu vyhráli Krčmář a Vítková

foto Biatlon - střelba - ilustrační foto.

Letohrad (Orlickoústecko) - Biatlonovými mistry republiky ve sprintu na kolečkových lyžích jsou Michal Krčmář a Veronika Vítková. Členové reprezentačního kádru triumfovali dnes na šampionátu v areálu Šedivský lom v Letohradu, kde kvůli zraněním a nemocem chybělo několik elitních závodníků v čele s Gabrielou Koukalovou, Ondřejem Moravcem a Evou Puskarčíkovou.

Stříbrné medaile získali Veronika Zvařičová a Tomáš Krupčík. Republikový bronz vybojovali Lea Johanidesová a Michal Šlesingr, před něž se v závodě dostali zahraniční soupeři.

Vítková byla s výkonem spokojená jen na půl. "Střelbu jsem měla celkem za tři, což není ideální. Na druhou stranu mě po náročném soustředění na sněhu v oberhofském tunelu potěšil běh," řekla zkušená česká reprezentantka. "Ve stíhačce budu obhajovat titul, ale pokud bych v neděli střílela jako dnes, stěží se mi to podaří. Na střelbu se budu muset více zaměřit," dodala rodačka z Jilemnice.

Se střeleckým výkonem nebyl zcela spokojený ani Krčmář. "Se střeleckým výsledkem 1/1 bych si v zimě ani neškrtl. Na druhou stranu se mi závod líbil, protože to je vůbec ta nejlepší forma tréninku. Běžíme ve velkých intenzitách, zažíváme napětí jako ve Světovém poháru. Opravdu supertrénink," pochvaloval si odchovanec letohradského biatlonu.

Zvařičová právě před rokem vypadla po letohradském šampionátu z reprezentace. Teď je v týmu zpět a raduje se z druhého místa. "Fyzicky se cítím dobře, ale se střelbou zápasím. Jedna položka se mi povede, za druhou jde palec dolů... Musím se s tím vyrovnat, více se soustředit sama na sebe, nerada bych z toho udělala pravidlo," uvedla členka SKP Kornspitz. "Ze stříbra mám radost, ale na druhou stranu ho hodnotím střízlivě, vždyť Gabča Koukalová ani Eva Puskarčíková nestartovaly," řekla.

Stíhací závody se jedou v neděli od 9:30.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pondělí 23. července 2018

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď