Spolek přijal nabídku Dorny na pořádání motocyklové GP v Brně

foto Ilustrační foto - Velká cena České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů, 16. srpna v Brně. Kategorie MotoGP, fanoušci.

Brno - Spolek založený městem Brnem a Jihomoravským krajem dnes přijal oficiální návrh smlouvy od promotérské společnosti Dorna na pořádání motocyklové Grand Prix na příštích pět let. Podle primátora Petra Vokřála (ANO) se zástupci spolku sejdou v brzké době s šéfem Dorny Carmelem Ezpeletou k podpisu. Žádné podrobnosti a především výši zalistovacího poplatku nechce až do podpisu promotérské smlouvy zveřejnit.

Podle Vokřála nastal posun v tom, že spolek dostal oficiální návrh smlouvy od Dorny, kterým se dnes zabýval. "Návrh je akceptovatelný a my si pozveme španělskou stranu na dofinalizování celé smlouvy, abychom ji mohli podepsat. Záleží na tom, kdy bude pan Ezpeleta moct," uvedl Vokřál. Už dříve však sdělil, že by byl možný termín podpisu po Třech králích. Podle Vokřála bude po podpisu smlouvy možné zahájit předprodej vstupenek.

Vokřál nechtěl sdělovat podrobnosti ke smlouvě, avšak podle něj by měla vyřešit závazky z minulosti. Kvůli nim byla Velká cena v ohrožení. Dosavadní pořadatel Automotodrom Brno totiž dluží Dorně desítky milionů korun právě za zalistovací poplatek, který v minulosti činil kolem 70 až 80 milionů korun.

Automotodrom už v loňském a předloňském ročníku očekával podporu ze strany státu, avšak kvůli problémům s dotacemi se celá záležitost zkomplikovala. Automotodrom už závody proto nechtěl pořádat pro jejich ztrátovost. Podle nových informací by se měl zalistovací poplatek pohybovat až okolo 110 milionů. Vokřál to však nepotvrdil. "O takových částkách se mluví už od léta, ale do podpisu smlouvy nebudeme nic zveřejňovat," řekl.

Nic bližšího nechtěl říct ani hejtman Michal Hašek (ČSSD). "Podle zákona o veřejných zakázkách jsme vázáni mlčenlivostí. Nicméně mohu poděkovat za spolupráci premiérovi Sobotkovi, ministryni Valachové, primátorovi Vokřálovi a v posledních týdnech Automotodromu Brno. Jsme před cílovou páskou," uvedl Hašek.

Právě politici se rozhodli, že Grand Prix zachrání před zánikem. Shodli se totiž na tom, že dělá Brnu dobré jméno a má ekonomický přínos. Proto bude od letošního roku závody pořádat namísto soukromého subjektu spolek kraje a města, který bude shánět také peníze na zalistovací poplatek. Velká cena se má v letošním roce jet 21. srpna. Loni se konal jubilejní 50. ročník.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

13°C

Dnes je úterý 25. října 2016

Očekáváme v 11:00 12°C

Celá předpověď