Sparta zvítězila v Hradci Králové 2:1 a poskočila na čtvrté místo

foto Utkání 15. kola první fotbalové ligy: FC Hradec Králové - Sparta Praha, 27. listopadu v Hradci Králové. Brankář Radim Ottmar z Hradce Králové dostává gól.

Hradec Králové - Fotbalisté Sparty v 15. kole první ligy zvítězili na hřišti nováčka Hradce Králové 2:1 a posunuli se na čtvrté místo tabulky před Mladou Boleslav. Pražany poslal do vedení v první půli Lukáš Juliš, po změně stran zvýšil Matěj Pulkrab a za domácí snížil Tomáš Malinský. Pražané venku naplno bodovali poprvé po čtyřech utkáních.

Spartu mohl dostat do vedení už v osmé minutě kapitán Lafata, ale po přihrávce Karavajeva zblízka trefil tyč. Ve 13. minutě už se letenský tým prosadil. Lafata přistrčil míč volnému Julišovi, který nadvakrát překonal brankáře Ottmara.

Domácí se však rychle oklepali a favorita zatlačili k jeho pokutovému území. Martanovu přízemní ránu vykopl bývalý hradecký gólman Koubek a další slibné akce Východočeši nedotáhli, například těsně před koncem poločasu z malého vápna minul Vlkanova.

I ve druhém poločase byl dlouho aktivnější Hradec, jenže jeho hráči se dál trápili v zakončení. Pokus Černého vyrazil Koubek a dorážející Polom trefil jen stopera Kadlece.

Naopak z protiútoku v 56. minutě přidal druhý gól Sparty Pulkrab, který zblízka využil přesné Karavajevovy přihrávky. Za tři minuty se však domácí vrátili do hry. Kadlec po centru z levé strany neobratně odvrátil míč přímo k Malinskému a ten tvrdou ranou ukončil Koubkovu neprůstřelnost.

Vzápětí Spartě chyběly ke třetí vstřelené brance jen centimetry, když se Dudlova zblokovaná střela odrazila od Pulkrabovy nohy do tyče. Karavajev poté pálil těsně nad břevno a Lafatu vychytal Ottmar.

"Votroci" v závěru sahali po vyrovnání a vytvořili si několik možností, ale hostující obrana v čele s brankářem Koubkem odolala. Hradec tak prohrál i třetí ligové utkání po návratu na svůj zrekonstruovaný stadion a se Spartou nebodoval popáté v řadě.

Hlasy po utkání:

Milan Frimmel (trenér Hradce): "Chtěli jsme být aktivní a důrazní, ale na začátku jsme to nedokázali, a proto nás Sparta potrestala. Od takové 20. minuty se obraz hry změnil, od té doby jsme byli nebezpeční. Myslím, že šance Adama Vlkanovy v poslední minutě poločasu volala po gólu. Do druhé půle jsme šli s tím, že chceme udržet aktivitu, ale přitom být opatrní dozadu. Jenže Sparta dala na 2:0. My jsme sice snížili, ale na druhý gól už jsme odpovědět nedokázali. Výsledek je velké zklamání."

Zdeněk Svoboda (trenér Sparty): "Všichni jsme tušili, že nás nečeká lehké utkání, zvláště po tom pohárovém se Southamptonem. Průběh to také ukazoval. Vstřelili jsme branku a měli jsme možnosti přidat další, po které bychom se zklidnili. Myslím, že se fanouškům musel průběh zápasu líbit, gólové příležitosti byly na obou stranách. Dali jsme si za úkol v Hradci vyhrát a jsme rádi, že vezeme tři body, i když nás to stálo dost energie. Že jsem byl veden jako hlavní trenér? To je jen formální věc na papíře. Po odchodu Zdeňka Ščasného je příprava na zápasy o týmové práci."

FC Hradec Králové - Sparta Praha 1:2 (0:1)

Branky: 59. Malinský - 13. Juliš, 56. Pulkrab. Rozhodčí: Houdek - Myška, Boček. ŽK: Schwarz, Žondra - Michal Kadlec, Juliš, Koubek. Diváci: 4500 (vyprodáno).

Hradec: Ottmar - Holeš, Chleboun, Polom, Plašil (85. M. Černý) - Janoušek, Schwarz - Martan, Vlkanova (73. Žondra), Malinský - P. Černý (73. Pázler). Trenéři: Frimmel a Pilný.

Sparta: Koubek - Karavajev, Mazuch, Michal Kadlec, Costa - Juliš, Holek, Mareček, Holzer (27. Dudl, 90. Mustedanagič) - Lafata, Pulkrab. Trenéři: Svoboda a Holoubek.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK