Sparta vyhrála derby se Slavií, Plzeň porazila Liberec

foto Utkání 22. kola první fotbalové ligy: AC Sparta Praha - SK Slavia Praha, 20. března v Praze. David Lafata ze Sparty (vpravo) se raduje z gólu. Vlevo je jeho spoluhráč Ondřej Zahustel.

Praha - Fotbalisté Plzně vyhráli ve 22. ligovém kole v Liberci 1:0. Zápas rozhodl ve 24. minutě slovenský útočník Michal Ďuriš, který si patnáctým gólem v sezoně pojistil vedení v tabulce kanonýrů. Sparta v derby se Slavií prohrávala po brzké brance Škody. V druhém poločase ale zápas otočila a vyhrála 3:1.

22. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Slavia Praha 3:1 (0:1)

Branky: 56. Lafata, 74. Costa, 77. Zahustel - 6. Škoda. Rozhodčí: Kocourek - Nádvorník, Paták - Ardeleánu, Jílek. ŽK: Frýdek - Hušbauer, Deli, Štohanzl, Latka, Jablonský, Kenija, Bořil. Diváci: 18.684 (vyprodáno).

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 24. Ďuriš. Rozhodčí: Zelinka - Blažej, Vlasjuk. ŽK: Hovorka, Rabušic - Matějů, Rajtoral, Hořava, Ďuriš. Diváci: 5437.

1. Plzeň 22 18 2 2 45:14 56
2. Sparta 21 16 2 3 46:13 50
3. Mladá Boleslav 22 12 6 4 47:27 42
4. Liberec 22 11 6 5 34:24 39
5. Slavia 22 10 6 6 31:21 36
6. Brno 22 9 4 9 25:29 31
7. Slovácko 22 9 3 10 28:37 30
8. Jablonec 22 6 9 7 35:28 27