Boleslav porazila Slavii, Jihlava zdolala Olomouc

foto Utkání 20. kola první fotbalové ligy FC Vysočina Jihlava - FC Sigma Olomouc 5. března v Jihlavě. Zleva jihlavský záložník Tomáš Kučera, obránce Olomouce Martin Šindelář a útočník Pavel Dvořák.

Praha - Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili z souboji o pohárové příčky Slavii 2:1 a pojistili si třetí místo v tabulce. Slavia, která od 57. minuty hrála bez vyloučeného Michala Frydrycha, ztrácí z páté příčky na svého soupeře pět bodů. Olomouc si výrazně zkomplikovala boj o záchranu, když v klíčovém utkání jara prohrála 1:2 na hřišti Jihlavy. Sigma na předposledním místě ztrácí na záchranu čtyři body. Brno ve 20. kole zdolalo Zlín 2:0 a posunulo se na šesté místo v tabulce. Teplice díky trefě Romana Potočného ze čtvrté minuty nastavení remizovaly 1:1 na hřišti Bohemians 1905. Pražané prodloužili sérii bez porážky na devět zápasů.

Statistika zápasů 20. kola první ligy

Vysočina Jihlava - Sigma Olomouc 2:1 (1:1)

Branky: 40. a 48. Hrobek - 33. Falta. Rozhodčí: Jílek - Urban, Pochylý. ŽK: Voltr - Houska, Štěrba. Diváci: 2893.

Zbrojovka Brno - Fastav Zlín 2:0 (1:0)

Branky: 44. Zavadil, 57. Hyčka. Rozhodčí: Paták - Vlasjuk, Hrabovský. ŽK: Pašek - Hájek, Matejov, Živulič, Janíček. Diváci: 4342.

Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 1:1 (1:0)

Branky: 28. Schick - 90.+4 Potočný. Rozhodčí: Jech - Dobrovolný, Kubr. ŽK: Jirásek, Bartek, Havel - Ciskaridze. Diváci: 4633.

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 2:1 (0:0)

Branky: 57. Magera z pen., 85. Rada - 90. Mešanovič. Rozhodčí: Ardeleánu - Wilczek, Kotík. ŽK: Ščuk, Chramosta, Jánoš - Frydrych, Piták. ČK: 90.+1 Kúdela - 56. Frydrych. Diváci: 5000 (vyprodáno).

Zbývá sehrát:

Neděle 6. března:

15:00 Slovan Liberec - 1. FC Slovácko, Baník Ostrava - Dukla Praha, Sparta Praha - FK Jablonec,

18:15 Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram.

1. Plzeň 19 15 2 2 38:14 47
2. Sparta 18 13 2 3 39:11 41
3. Mladá Boleslav 20 11 5 4 46:27 38
4. Liberec 19 10 5 4 33:23 35
5. Slavia 20 9 6 5 29:18 33
6. Brno 20 8 4 8 21:27 28
7. Jablonec 19 6 8 5 33:24 26