Soupisku českých hokejistů na MS doplní Šulák a Furch

foto Libor Šulák na rozbruslení, ke kterému se čeští hokejoví reprezentanti sešli 6. května v pařížské hale Bercy před utkáním na mistrovství světa proti Bělorusku.

Paříž - Poslední dvě volná místa na soupisce českých hokejistů na mistrovství světa doplní před dnešním závěrečným utkáním v základní skupině B v Paříži proti Švýcarsku (16:15) obránce Libor Šulák ze Znojma a brankář Dominik Furch z Omsku. Zadák Jan Kolář z Chabarovsku a útočník Jakub Lev z Plzně, kteří se s týmem rovněž připravovali, se vydají domů.

Třiadvacetiletý Šulák se stane osmým obráncem na soupisce a bude na velké mezinárodní akci debutovat. Hned po dopsání by se mohl objevit i v zápase, protože na duel se Švédy počítá kouč Josef Jandač s osmi beky a dvanácti útočníky.

Šulák si odbyl v národním týmu premiéru v přípravě na letošní MS. Na kontě má šest utkání a tři asistence. Po dvou sezonách strávených v EBEL v dresu Znojma už má na příští ročník uzavřený kontrakt ve Finsku s Pelicans Lahti.

O zařazení sedmadvacetiletého Furcha bylo dopředu jasno a připíše si druhou účast na světovém šampionátu. Současná trojka týmu se loni na MS v Moskvě střídala o místo v brance s Pavlem Francouzem, který se letos dělí o místo v brankovišti Petrem Mrázkem.

Třicetiletý Kolář nenaváže na předešlé tři roky, kdy pravidelně na šampionátech startoval. Zadák Chabarovsku debutoval na velké akci v roce 2014 v Minsku, pak nechyběl na domácím šampionátu v Praze ani loni v Rusku. O čtyři roky mladší Lev, nová posila Vítkovic, se nedočkal debutu na MS.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

-1°C

Dnes je neděle 18. března 2018

Očekáváme v 9:00 -5°C

Celá předpověď