Snowboardcrossařka Samková vyhrála v Rusku závod SP

foto Eva Samková se raduje z vítězství v závodu SP ve snowboardcrossu ve Feldbergu.

Sunny Valley (Rusko) - Snowboardcrossařka Eva Samková podruhé v sezoně a popáté v kariéře triumfovala v závodu Světového poháru. Předloňská olympijská vítězka ze Soči dominovala v jiném ruském středisku Sunny Valley sobotní kvalifikaci i všem dnešním vyřazovacím jízdám. Ve finále vyhrála před Australankou Belle Brockhoffovou a Italkou Michelou Moioliovou.

Výhrou v Sunny Valley navázala Samková na lednový triumf z německého Feldbergu. Další může přidat příští týden v předolympijském testu v korejském Pokwangu.

"Mám korunku, nemusím už na soutěž Miss," žertovala Samková s netradiční trofejí na hlavě. "Ráno jsem s tím trochu bojovala, ale finálovou jízdu jsem se konečně srovnala," uvedla.

Už sobotní kvalifikaci v Sunny Valley ovládla Samková o více než sekundu. Druhá žena z letošních X-Games v Aspenu si ruskou trať pochvalovala a svoji pohodu ukázala rovněž ve vyřazovacích jízdách: vyhrála čtvrtfinále, semifinále i finále.

"Příště by to chtělo srovnat se trochu dřív, ale byl to super závod za krásného počasí. Jsem nadšená a trať mě strašně bavila. Teď si musím odpočinout, protože další jízdu bych asi nedala, jak jsem unavená," dodala Samková.

Trenér Marek Jelínek věří, že Samková může bojovat o celkové prvenství v seriálu, v jehož pořadí je nyní druhá 160 bodů za vedoucí Francouzkou Nelly Moenneovou-Loccozovou. "Trať byla velká a poměrně náročná a Evka ne všechny jízdy vedla. Ve finále jela nejlepší jízdu, ale je znát handicap z výpadku v tréninku na podzim," uvedl kouč. "Ale vrátila se do hry," dodal. Do konce seriálu zbývají tři závody.

Mezi muži byl nejrychlejší Francouz Pierre Vaultier. Český reprezentant Jan Kubičík dojel v osmifinálové rozjížďce pátý a nepostoupil.

Závod SP ve snowboardingu v Sunny Valley (Rusko) - snowboardcross:

Muži: 1. Vaultier (Fr.), 2. Robanske (Kan.), 3. Eguibar (Šp.), ...39. Kubičík (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 7 závodů): 1. Vaultier 2980, 2. Oljunin (Rus.) 2500, 3. Hämmerle (Rak.) 1740, ...56. Kubičík 50,1.

Ženy: 1. Samková (ČR), 2. Brockhoffová (Austr.), 3. Moioliová (It.).

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 7 závodů): 1. Moenneová-Loccozová (Fr.) 2720, 2. Samková 2560, 3. Moioliová 2400, ... 29. Hopjáková 130, 34. Veselková (obě ČR) 70.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

13°C

Dnes je úterý 25. října 2016

Očekáváme v 15:00 13°C

Celá předpověď