Snažíme se hledat pozitiva, řekl po premiéře zlínský kouč Svoboda

foto Utkání 24. kola hokejové extraligy: HC Olomouc - PSG Zlín, 25. listopadu v Olomouci. Trenér Zlína Robert Svoboda.

Olomouc - Ani noví trenéři nepomohli hokejistům Zlína k ukončení série porážek. Robert Svoboda s Martinem Hamrlíkem převzali tým ve středu a dnes jej poprvé vedli na ledě Olomouce. Berani sice prohráli 1:3 a připsali si sedmý nezdar za sebou, nástupci odvolaného Rostislava Vlacha se ale snažili zůstat pozitivní.

"Nepřepnete najedou z nuly na sto, ale snažíme se hledat pozitiva. Určitě je se od čeho odrazit," řekl Svoboda, který se k extraligovému týmu přesunul od juniorů.

"Chtěli jsme do zápasu jít s dobrým forčekingem v obranné fázi. To se nám částečně dařilo, navíc jsme si místy vytvořili i tlak. Splnili jsme to, co jsme si řekli na tréninku," pochválil své svěřence i přes prohru Svoboda.

"Chybí nám i to štěstíčko, potřebovali bychom dát někdy i více než jeden gól," připomněl devětačtyřicetiletý bývalý hokejista skóre 3:25 z posledních šesti zápasů Zlína.

Svoboda je připraven i na mnohem větší tlak než doposud. "Je to úplně o něčem jiném. U juniorů je tlak veřejnosti téměř nulový, oproti tomu toto sledují tisíce lidí," řekl Svoboda, jenž má společně s Hamrlíkem za úkol vrátit tým na pozice zajišťující účast ve vyřazovacích bojích. Aktuálně je ale Zlín dvanáctý a od posledních Karlových Varů jej dělí jen čtyři body.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

15°C

Dnes je pátek 24. listopadu 2017

Očekáváme v 9:00 7°C

Celá předpověď