Slavia v generálce na jaro rozstřílela třetiligový Vyšehrad 7:0

foto Přípravné fotbalové utkání: SK Slavia Praha - FK Slavoj Vyšehrad, 14. února v Praze. Zleva Milan Škoda ze Slavie a Daniel Jenne z Vyšehradu.

Praha - Fotbalisté Slavie si v generálce na sobotní vstup do jarní části sezony s chutí zastříleli a pátý celek třetí ligy Vyšehrad deklasovali 7:0. V Edenu se za druhý tým nejvyšší soutěže dvakrát trefili zimní posila Stanislav Tecl s Nizozemcem Mickem van Burenem, po jednom gólu přidali Muris Mešanovič, další novic Jan Sýkora a Antonín Barák.

Přípravné fotbalové utkání: SK Slavia Praha - FK Slavoj Vyšehrad, 14. února v Praze. Zleva David Matějka z Vyšehradu a Jan Sýkora ze Slavie. Trenér Slavie Jaroslav Šilhavý nemohl do generálky proti jinému pražskému klubu kvůli drobným zraněním nasadit Mingazova se Šventem. Nehrál ani Ngadeu, který po vítězství na africkém šampionátu s Kamerunem zatím trénuje individuálně.

Červenobílí od začátku jasně dominovali a hned ve druhé minutě otevřel skóre křížnou střelou Bosňan Mešanovič. Jinak se ale slávisté v první půli trápili v koncovce a dobře chytajícímu brankáři Winterovi dal do přestávky gól už jen další křížnou ranou Sýkora.

Přípravné fotbalové utkání SK Slavia Praha - FK Slavoj Vyšehrad, 14. února v Praze. Zleva Václav Ježdík z Vyšehradu, Per-Egil Flo ze Slavie, Oldřich Kostorek z Vyšehradu. V poločase Šilhavý prostřídal sedm hráčů a jeden z noviců na trávníku Tecl přidal v 50. a 58. minutě další dva góly. Hosté se v obraně zcela sesypali a za další minutu po samostatné akci zvýšil Nizozemec Van Buren už na 5:0.

Poté domácí dvakrát nastřelili tyč a šestou branku přidal až v 73. minutě hlavičkující Barák. Skóre uzavřel v 89. minutě svou druhou trefou do prázdné branky Van Buren.

Slavia zakončila zimní přípravu s bilancí pěti výher, dvou remíz a jedné porážky. Do ligového jara vstoupí sobotu domácím duelem s Jihlavou.

Přípravné fotbalové utkání:

--------

Slavia Praha - Slavoj Vyšehrad 7:0 (2:0)

Branky: 50. a 58. Tecl, 59. a 89. Van Buren, 2. Mešanovič, 41. Sýkora, 73. Barák.

Sestava Slavie:

I. poločas: Pavlenka - Frydrych, Lüftner, Deli, Flo - Sýkora, Hušbauer, Ščuk, Zmrhal - Mešanovič, Škoda.

II. poločas: Pavlenka - Bořil, Bílek, Lüftner (60. Žežulka), Flo (60. Mareš) - Alvir, Souček, Barák, Zmrhal (60. Čermák) - Tecl, Van Buren. Trenér: Šilhavý.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK