Slavia v druhém utkání v Číně remizovala s třetiligovým týmem

foto Fotbal - ilustrační foto.

Chaj-kchoui (Čína) - Fotbalisté Slavie remizovali v druhém přípravném utkání na soustředění v Číně s tamním třetiligovým celkem Chaj-nan Boying Seamen bez branek. Soupeře, kterého ve středu v úvodním duelu porazili 3:0, sice celou dobu jasně přehrávali, ale žádnou z šancí neproměnili.

Trenér Pražanů Jaroslav Šilhavý tentokrát nasadil 19 hráčů. Z pětadvacetičlenného kádru na soustředění nehráli kvůli drobným potížím norská posila Flo, stoper Bílek a útočník Mešanovič, na trávník se nedostali ani mladíci Daniel Souček s Marešem a brankář Otáhal.

Zatímco gólmana, zálohu a útok kouč v poločase prostřídal, obranu nechal ve stejném složení a pouze po hodině hry vyměnil levého beka Šventa za Jablonského.

Druhý celek české ligy poté v závěru vystupňoval tlak, ale domácího brankáře překonat nedokázal. Dvakrát se neprosadil Ščuk, gól nedal ani Hušbauer a v poslední šanci Železník hlavičkoval mimo.

Přípravné fotbalové utkání:

Chaj-nan Boying Seamen (Čína) - Slavia Praha 0:0

Sestava Slavie:

I. poločas: Pavlenka - Bořil, Lüftner, Frydrych, Švento - T. Souček - Sýkora, Alvir, Barák, Zmrhal - Škoda.

II. poločas: Kovář - Bořil, Lüftner, Frydrych, Švento (61. Jablonský) - Van Kessel, Hušbauer, Ščuk, Mingazov - Železník, Van Buren. Trenér: Šilhavý.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK