Sklárna Moser slaví 160 let, její historii připomene výstava

foto Ve výstavních prostorách pražského Obecního domu byla 14. února zahájena výstava Příběh křišťálu Moser, která se koná ke 160. výročí založení sklárny Moser.

Praha - Karlovarská sklárna Moser v letošním roce slaví 160 let existence. Její historii připomene výstava, která dnes začíná v pražském Obecním domě. Návštěvníci uvidí mimo jiné ručně vyráběné umělecké objekty z celé historie značky. Výstava nazvaná Příběh křišťálu Moser potrvá do 22. března.

Sklárna Moser se specializuje na foukané, ručně broušené, ryté a malované sklo. Od svého založení používá výhradně bezolovnatý křišťál, což je křemičité sodno-draselné sklo s vyšším obsahem oxidu draselného. Tento specifický, vysoce kvalitní druh skla je tvrdší než olovnatý křišťál a průzračný, dobře se vybarvuje a dává spektrálně čistší barvy. Od roku 1910 vyrábí Moser barevné broušené sklo a sklo zdobené leptaným a zlaceným dekorem, takzvanou oroplastikou.

Video: Sklárna Moser slaví 160 let, její historii připomíná výstava
14.02.2017, 16:57, autor: hbv, zdroj: ČTK

Nyní má firma asi 320 zaměstnanců. Sklo se stále vyrábí podle původních nákresů a postupů, díky ručnímu zpracování je každý výrobek jedinečný. Moser je v současnosti prezentován ve více než 50 zemích světa a nachází se v nejprestižnějších obchodních domech světových metropolí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

6°C

Dnes je pondělí 11. prosince 2017

Očekáváme v 19:00 4°C

Celá předpověď