Simič litoval, že Češi dali Němcům prostor, ale dál věří v postup

foto Utkání skupiny C mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let: Německo - ČR, 18. června v Tychách v Polsku. Zleva Stefan Simič a Václav Černý z České republiky a Mahmoud Dahoud z Německa.

Tychy (Polsko) - Obránce Stefan Simič litoval, že fotbalová jednadvacítka v prvním utkání na evropském šampionátu v Polsku proti Němcům nevydržela hrát tak jako v úvodní čtvrthodině. "Lvíčata" podlehla v Tychách favoritovi na zlato 0:2, ale dvaadvacetiletý stoper dál věří v postup ze skupiny.

"Úvod vypadal nadějně. V prvních 15 až 20 minutách jsme na něj vážně vlítli, troufnu si říct, že jsme je nepustili na naši půlku. Bohužel pak jsme jim dali trochu prostoru, nebyli jsme tak agresivní a oni si to pak umějí pohlídat. Umějí si to podržet, vytáhnout soupeře. Využili našeho zaváhání a dali gól na 1:0," řekl novinářům Simič.

"Do druhé půle jsme nevstoupili tak, jak jsme chtěli. Brzo jsme obdrželi druhý gól a potom už si to pohlídali. Když takovému týmu dáte takovýhle prostor, umí toho využít," dodal stoper, který strávil sezonu v belgickém Mouscronu.

Hned po prvním gólu se čeští mladíci snažili využít toho, že Němci slaví, španělský rozhodčí ale rychlou rozehrávku nepovolil. "Myslím, že jeden náš hráč bohužel vběhl na jejich půlku dřív, než se rozehrálo. A jejich obránce si stoupl rychle na naši. Takže bohužel to nevyšlo," konstatoval Simič.

"Taky jsme měli nějaké šance. Nejsme tým, který by zalezl a čekal na vápně. Chtěli jsme do Němců jít, šlápnout, bojovali jsme. Kdybychom dali gól hned po tom gólu, co jsme obdrželi jako první, mohlo to být 1:1. Bohužel jsme šance neproměnili. Nevadí, nedá se nic dělat. Teď už vyhlížíme zápas s Itálií," řekl Simič.

Vedle Itálie čeká reprezentanty ve skupině ještě Dánsko, a pokud chtějí pomýšlet na postup, měli by oba zápasy vyhrát. Ani to přitom nemusí stačit, protože do semifinále projdou jen vítězové skupin a nejlepší celek z druhých míst.

"Já jsem už před začátkem turnaje věděl, že potřebujeme vlastně vyhrát všechny zápasy, jestli chceme postoupit. Bohužel jsme si to zkomplikovali a teď už ty zbylé dva zápasy musíme vyhrát. Máme kvalitní mančaft a máme na to pořád postoupit," doplnil Simič.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

25°C

Dnes je čtvrtek 24. května 2018

Očekáváme v 5:00 15°C

Celá předpověď