Silný vítr odřízl od elektřiny stovky domácností na severu Česka

foto Oprava vedení vysokého napětí, elektřina, porucha - ilustrační foto.

Praha - Silný vítr odřízl dnes odpoledne a večer od elektřiny stovky domácností hlavně v Ústeckém a Libereckém kraji a na Benešovsku. Poruchy energetická společnost ČEZ eviduje také na Karlovarsku a Krnovsku. ČTK to sdělila mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

"Jedná se o desítky poruch na vedení vysokého a nízkého napětí," oznámila mluvčí. V Ústeckém kraji je zasaženo zejména Děčínsko a Ústecko, v Libereckém pak Liberecko a Semilsko. Na Karlovarsku a Krnovsku je podle Holingerové situace klidnější. Nejčastější příčinou poruch je pád stromů a větví do vedení a také ulomené izolátory.

"Do terénu okamžitě vyjíždějí poruchové čety a snaží se dodávky elektřiny obnovit co nejdříve," uvedla mluvčí. Firma podle ní spolu s poruchovými četami posílila také dispečink i telefonní centrum ČEZ Distribuce, kam mohou zákazníci volat na linku 800 850 860 hlášení o poruchách.

Před silným větrem hlavně na severu Česka varovali meteorologové. Ve středu uvedli, že v nárazech může mít rychlost 70 kilometrů v hodině a na hřebenech Krkonoš mohou poryvy dosáhnout až 125 km/h. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro všechny kraje s výjimkou Jihomoravského a Zlínského.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pondělí 23. července 2018

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď