Silnice jsou vymrzlé, řidiči by měli být opatrní

foto Sníh na silnici, sjízdnost - ilustrační foto.

Praha - Silnice jsou dnes většinou vymrzlé a suché, řidiči by měli být opatrní. V Libereckém kraji na rašeliništi na Jizerce v Jizerských horách naměřili dnes ráno minus 19,9 stupně Celsia.

Liberecký kraj

V Libereckém kraji mrzne, na rašeliništi na Jizerce v Jizerských horách naměřili dnes ráno minus 19,9 stupně Celsia. Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost, při tak nízkých teplotách mohou silnice namrzat. Pozor by si měli dát motoristé hlavně v lesních úsecích. Aktuálně je ale podle policie hlášena jediná nehoda. Na dálnici na Prahu havarovalo u Hodkovic nad Mohelkou osobní auto.

V Libereckém kraji je většinou jasno nebo skoro jasno, pouze na Českolipsku je obloha zatažená. Teploty se většinou pohybují od minus čtyř do minus 11 stupňů, v horách klesají k minus 19 stupňům. Pod bodem mrazu by teploty měly zůstat i přes den.

Plzeňský kraj

Silnice v Plzeňském kraji jsou dnes vymrzlé a suché. Řidiči by měli být opatrní, a to i na dálnici D5 na Prahu i Rozvadov. Mrazy jsou v letošní zimě zatím rekordní. V okresech Plzeň-sever a Rokycany, na části jihu Plzeňska a na okrajích Plzně se tvoří mlhy, všechny vozy silničářů tam vyjely do terénu. ČTK to řekl dispečer krajských silničářů Jiří Slapnička.

"Je takový mráz, že působení soli (posypové) je už na hraně a výrazně pomalejší. Jinovatka v tomto mrazu vylézá ze silnice ven, nikde přitom nic nemusí padat, ani sníh, ani mlha," uvedl. Ve stinných místech regionu, kde přes den nebude svítit slunce, bude po celý den bílá vozovka, což může způsobovat problémy zejména řidičům, kteří na ni vjedou z "černé" silnice, kde už sůl námrazu rozpustila.

Teploty se v kraji pohybují mezi minus pěti až minus deseti stupni Celsia, poslední tři dny je mráz stále větší.

Silničáři ani policisté zatím neřešili žádné kolize řidičů, kromě dvou menších nehod na dálnici D5. "Ani na ní nejsou hlášené problémy. Řidiči tam ale nemohou jezdit 160 kilometrů za hodinu," dodal Slapnička.

Ústecký kraj

Silnice v Ústeckém kraji jsou dnes sjízdné se zvýšenou opatrností. Dopravu na silnici I/13 u Prunéřova na Chomutovsku komplikuje hromadná nehoda nákladních a osobních aut, vyplývá z informací silničářů.

Dálnice D8 a silnice prvních tříd jsou holé a sjízdné bez omezení. Silnice nižších tříd jsou vymrzlé a silničáři nabádají ke zvýšené opatrnosti.

U Prunéřova na Chomutovsku se podle policejního webu srazily dva nákladní a tři osobní vozy. Nehoda se obešla bez zranění, silnice I/13 je ale uzavřená. Policie odklání dopravu na souběžnou silnici. Odklízení následků a vyšetřování nehody odhaduje do 09:00.

Podle meteorologů bude dnes v Ústeckém kraji zataženo s nízkou oblačností, postupně místy jasno nebo skoro jasno. Nejvyšší teploty vystoupí na minus dva až plus jeden stupeň Celsia, na horách na minus tři stupně až nulu.

Zlínský kraj

Dopravu ve Zlínském kraji dnes ráno místy komplikuje mlha. Silnice jsou většinou holé, suché a vymrzlé, jen na Vsetínsku vozovky od středních poloh pokrývá vrstva ujetého sněhu. Řidiči by proto měli jet opatrně, vyplývá z údajů Ředitelství silnic a dálnic ČR. Podle meteorologů mohou mlhy ráno a večer místy ale namrzat.

V kraji je oblačno až jasno. Teplota se ráno pohybovala od minus osmi do minus tří stupňů Celsia, odpoledne podle předpovědi stoupne nejvýše na plus tři stupně. Podobné počasí by mělo být i v úterý, k večeru by však mohlo na Vsetínsku místy slabě sněžit.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

7°C

Dnes je sobota 18. listopadu 2017

Očekáváme v 5:00 3°C

Celá předpověď