Severní Korea testovala nový raketový motor

foto A man watches a TV news program showing an image that North Korea's Rodong Sinmun newspaper reports of a ground test of a new type of high-thrust rocket engine at Seoul Railway station in Seoul, South Korea, Sunday, March 19, 2017. North Korea has conducted a ground test of a new type of high-thrust rocket engine that leader Kim Jong Un is calling a revolutionary breakthrough for the country's space program. (AP Photo/Ahn Young-joon)

Soul - Severní Korea provedla test nového raketového motoru. Oznámila to podle agentur Reuters a AFP severokorejská média. Zkoušce, která podle státních médií KLDR znamená začátek nové éry raketového průmyslu země, přihlížel osobně severokorejský vůdce Kim Čong-un.

Nový motor umožní komunistickému režimu v Pchjongjangu dosáhnout světové úrovně ve vypouštění satelitů na oběžnou dráhu kolem Země, tvrdí státní agentura KCNA. Dodala, že se tak současně vyzkoušel motor, který by měl sloužit pro rakety dlouhého doletu.

"Svět si brzy uvědomí význam historického vítězství, kterého jsme dnes dosáhli," citovala KCNA nejvyššího představitele KLDR.

People watch a TV news program showing an image, published in North Korea's Rodong Sinmun newspaper, of North Korean leader Kim Jong Un at the country's Sohae launch site, at Seoul Railway station in Seoul, South Korea, Sunday, March 19, 2017. North Korea has conducted a ground test of a new type of high-thrust rocket engine that leader Kim Jong Un is calling a revolutionary breakthrough for the country's space program. (AP Photo/Ahn Young-joon) Severní Korea v minulých měsících provedla několik testů balistických raket. Střely byly vypáleny jako zkouška na případné zasažení amerických základen v Japonsku, zdůraznil Pchjongjang.

OSN kvůli jaderným a raketovým testům uvalila na KLDR v roce 2006 sankce. Byly několikrát zpřísněny, Severní Korea ale od svého kontroverzního zbrojního programu neustoupila.

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson v pátek prohlásil, že americká politika "strategické trpělivosti" vůči Severní Koreji skončila. Jednou z možností je i vojenská akce proti Pchjongjangu, pokud by se hrozba ze strany KLDR dále zvýšila, dodal podle agentury AFP Tillerson při zahájení návštěvy Jižní Koreje.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

0°C

Dnes je sobota 24. února 2018

Očekáváme v 3:00 -7°C

Celá předpověď