Se Srníčkem se v Anglii rozloučili líp než u nás, řekl Bičík

foto Na snímku je brankář David Bičík.

Praha - S Pavlem Srníčkem byl v každodenním kontaktu, proto Davida Bičíka nečekaná smrt trenéra brankářů Sparty velmi zasáhla. Podle názoru čtyřiatřicetiletého gólmana se v Anglii s bývalým hráčem Newcastlu rozloučili lépe než v České republice.

"Je to těžký. Dneska jsme měli fyzické testy, takže jsem se viděl jen s pár hráčema. Zítra, až se potkáme v kabině všichni včetně realizačního týmu, to bude mnohem horší. Přijde totiž realita, že on už nedorazí," řekl na dnešním setkání s novináři Bičík.

Srníček byl podle něj velkou osobností českého fotbalu. Důkazem bylo velké množství kondolencí z Anglie, kde Srníček zanechal stopu zejména v Newcastlu. "Myslím, že se s ním v Anglii rozloučili víc než v Česku. Měl v zahraničí velké jméno, nakonec jsme to viděli vždycky, když jsme někam přijeli na Evropskou ligu. Lovci autogramů za ním šli vždycky jako první," uvedl Bičík.

"Byl to úžasnej, vysmátej a pozitivní člověk. Byl otevřený všem a každýmu. Takhle na něj budou všichni vzpomínat," přidal Bičík s tím, že jako trenér byl však Srníček velmi náročný. "Nejnáročnější, co jsem v kariéře zažil," uvedl letenský gólman.

"Když jsme trénovali, tak sice byla legrace, všechno, ale neexistovalo, abychom zvolnili. Navíc všechno dělal s námi, takže vždycky říkal, že když to zvládne on, tak my taky," prohlásil Bičík, kterému v létě na Letné končí smlouva, ale jasno o budoucnosti zatím nemá.

"Míč je na straně Sparty. Myslím, že jsem na podzim dal odpověď na otázku, jestli si prodloužení zasloužím," řekl Bičík s tím, že nevylučuje ani odchod. "Kdyby přišel Koubek (z hostování v Liberci) nebo nějaký jiný gólman, tak se to stát může. Ale do léta jsem hráč Sparty," dodal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

13°C

Dnes je pondělí 24. října 2016

Očekáváme v 13:00 11°C

Celá předpověď