Sdruženář Frenzel vyhrál počtvrté za sebou Světový pohár

foto Vedoucí muž Světového poháru sdruženářů Eric Frenzel (na snímku) vyhrál závod v Trondheimu a oslavil 29. vítězství kariéry.

Val di Fiemme (Itálie) - Německý sdruženář Eric Frenzel doběhl druhý ve Val di Fiemme a čtvrtým rokem po sobě vyhrál celkové hodnocení Světového poháru. Závod ovládl Rakušan Bernhard Gruber. Miroslav Dvořák bodoval na 23. místě, druhý Čech Petr Kutal byl čtyřicátý.

Sedmadvacetiletý Frenzel sice neudržel vedení ze skokanské části a do cíle doběhl 37,5 sekundy za Gruberem, ale i to mu stačilo k potvrzení celkového triumfu v SP.

Jeho jediný zbývající konkurent v boji o křišťálový glóbus Akito Watabe z Japonska totiž kvůli onemocnění v Itálii nestartuje a po dnešku ztrácí 223 bodů. Příští víkend ve finále seriálu v Schonachu tak už nebude moci Frenzela o celkový triumf připravit.

Třiatřicetiletý Gruber si z druhého místa po skoku doběhl pro šesté vítězství v kariéře. Třetí skončil Nor Jörgen Graabak.

Dvořák, jenž po mononukleóze naskočil do seriálu až koncem ledna, si v běžecké části polepšil o tři pozice a skončil třiadvacátý. Kutal doběhl předposlední čtyřicátý z těch, kteří závod dokončili.

SP v severské kombinaci ve Val di Fiemme:

1. Gruber (Rak.) 30:59,7, 2. Frenzel (Něm.) -37,5, 3. Graabak -46,0, 4. Krog (oba Nor.) -52,2, 5. Klapfer (Rak.) -56,7, 6. Riessle (Něm.) -1:20,2, 7. Seidl (Rak.) -1:21,8, 8. Schmid (Nor.) -1:24,2, 9. Denifl (Rak.) -1:25,2, 10. Moan (Nor.) -1:28,1, ...23. Dvořák -3:20,7, 40. Kutal (oba ČR) -7:59,0.

Průběžné pořadí SP (po 16 z 19 závodů): 1. Frenzel 1207 b., 2. A. Watabe (Jap.) 984, 3. Riessle 874, 4. Graabak 683, 5. Rydzek (Něm.) 605, 6. Gruber 543, ...25. Portyk (ČR) 123, 32. Dvořák 62.