Samková útočí na globus, Strachová chce zakončit sezonu vítězně

foto Snowboardistka Eva Samková.

Praha - Nejen biatlonistka Gabriela Soukalová může o víkendu slavit premiérový triumf ve Světovém poháru. Na křišťálový glóbus bude v posledním závodu sezony útočit i snowboardcrossařka Eva Samková. Finále má před sebou rovněž slalomářka Šárka Strachová a chce se loučit vítězstvím.

Olympijská vítězka ze Soči Samková je v průběžném hodnocení SP druhá. Na Italku Michelu Moioliovou ztrácí 390 bodů, přičemž za výhru je ve snowboardingu 1000 bodů. O vítězce se rozhodne v neděli v pyrenejském středisku Baqueira Beret.

"Trať se bude muset předělávat. Eva jezdila v tréninku jenom část tratě a tam jezdila celkem obstojně. Po posledním závodu a po náročném programu mezi závody není úplně zdravá, bolí jí v krku, a fyzička nebyla, jak by měla být. Doufáme, že to další dny bude spíš lepší a že se to nezhorší," řekl po tréninku kouč Marek Jelínek.

Strachová už nemůže získat prvenství ve slalomu, které si s předstihem zajistila Švédka Frida Hansdotterová. V sobotním závodu ve finále SP ve Svatém Mořici ale můžu korunovat svoji výbornou sezonu, v které nebyla horší než osmá.

V případě skvělého výsledku může poskočit ze čtvrtého na třetí a teoreticky i na druhé místo v pořadí slalomu SP, což dokázala v roce 2009. "Dá se to tam ještě hodně zamotat a cíl musí být jen nejvyšší, a to je vyhrát," řekla bývalá mistryně světa.

Před cestou do Švýcarska trénovala týden na svém oblíbeném kopci v rakouském Reiteralmu. "Bylo to výborné a forma je čím dál lepší," uvedla Strachová.

Češky už letos na sněhu získaly tři glóby. Snowboardistka Ester Ledecká vyhrála velký křišťálový glóbus za celkový triumf ve Světovém poháru v paralelních závodech a přidala i malý glóbus za paralelní obří slalom. Biatlonistka Soukalová už má malý křišťálový glóbus za sprint.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

7°C

Dnes je pondělí 20. února 2017

Očekáváme v 4:00 3°C

Celá předpověď