Samková dojela v SP na budoucí olympijské trati v Koreji třetí

foto Eva Samková se raduje z vítězství v závodu SP ve snowboardcrossu ve Feldbergu.

Pokwang (Korea) - Třetí místo obsadila Eva Samková v závodu Světového poháru ve snowboardcrossu v korejském Pokwangu. Na trati, na níž bude za dva roky obhajovat olympijské zlato ze Soči, nestačila ve finále na Francouzku Chloé Trespeuchovou a Italku Michelu Moioliovou.

V průběžném pořadí Světového poháru zůstala Samková druhá. Do čela se posunula Moioliová, na kterou česká snowboardistka ztrácí dva závody před koncem seriálu pouze 40 bodů.

Samková navázala třetím místem na týden staré prvenství v ruském Sunny Valley. Na stupně vítězů se v této sezoně prosadila potřetí, předtím triumfovala také v lednu v německém Feldbergu.

Do závodu v Pokwangu, kde byla kvůli větru zrušena těsně před koncem páteční kvalifikace, vstoupila dvaadvacetiletá rodačka z Vrchlabí vítězstvím v úvodní čtvrtfinálové jízdě. V semifinále dojela druhá za americkou hvězdou Lindsey Jacobellisovou, s níž těsně prohrála souboj o prvenství na lednových X-Games v Aspenu. Ve finále Samková desetinásobné vítězce X-Games porážku oplatila a odsunula ji na čtvrté místo.

Dosud vedoucí žena Světového poháru Francouzka Nelly Moenneová-Loccozová v Koreji nestartovala a v celkovém hodnocení klesla na čtvrtou příčku.

Výsledky SP ve snowboardingu v Pokwangu

Závod SP ve snowboardingu v Pokwangu (Korea) - snowboardcross:

Muži: 1. Holland (USA), 2. Vaultier (Fr.), 3. Baumgartner (USA), ...45. Kubičík (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 7 závodů): 1. Vaultier 3780, 2. Oljunin (Rus.) 2640, 3. Hämmerle (Rak.) 2240, ...58. Kubičík 67,1.

Ženy: 1. Trespeuchová (Fr.), 2. Moioliová (It.), 3. Samková (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 7 závodů): 1. Moioliová 3200, 2. Samková 3160, 3. Trespeuchová 2940, ...31. Hopjáková 130, 36. Veselková (obě ČR) 70.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

8°C

Dnes je neděle 26. února 2017

Očekáváme v 7:00 4°C

Celá předpověď