Šafářovou vyřadila v semifinále v Québecu Babosová

foto Ilustrační foto - Česká tenistka Lucie Šafářová.

Québec - Tenistka Lucie Šafářová si v Québecu o první titul v sezoně nezahraje. V dnešním semifinále v Kanadě podlehla turnajová jednička 6:7 a 4:6 Maďarce Tímee Babosové, jež následně postoupila i do finále čtyřhry po boku Andrey Hlaváčkové.

První sadu vyhrála Babosová po vítězství 10:8 v tie-breaku a v druhém setu získala klíčový brejk na 4:3. Šafářové se sice v devátém gamu podařilo odvrátit čtyři mečboly, Maďarka však při vlastním podání zápas ukončila.

České čtvtfinále v Québecu začala lépe Hradecká, vedla 3:0, jenže brněnská rodačka Šafářová získala díky dvěma brejkům další čtyři gamy a pátý při vlastním servisu čistou hrou. Hradecká pak už odvrátila jen jeden setbol. Druhou sadu rozhodl brejk Šafářové v jedenácté hře.

"Lucka začala výborně. Skvěle podávala, já čekala na své šance. Pak jsem i já dobře servírovala, returnovala a v obou setech jsem ji byla schopna brejknout," řekla Šafářová, 33. hráčka světového žebříčku.

Šafářové se nepodařilo navázat na předchozí start v Québecu v roce 2013, kdy došla až k titulu. S Babosovou letos prohrála i druhý zápas, na konci února ji současná deblová partnerka Andrey Hlaváčkové porazila ve finále turnaje v Budapešti.

Babosová může v Kanadě získat double, neboť spolu s českou specialistkou Hlaváčkovou potvrdila postupem do finále roli nejvýše nasazeného páru. Maďarsko-česká dvojice, jež bojuje o účast na Turnaji mistryň, zdolala v semifinále 6:3, 6:2 Maríu Irigoyenovou z Argentiny a Camillu Rosatellovou z Mexika.

Tenisový turnaj žen v Québecu

(tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Šafářová (1-ČR) - Hradecká (ČR) 6:4, 7:5, Babosová (3-Maď.) - Abandaová (Kan.) 6:3, 6:2.

Dvouhra - semifinále:

Babosová (3-Maď.) - Šafářová (1-ČR) 7:6 (10:8), 6:4, Van Uytvancková (7-Belg.) - Mariaová (4-Něm.) 6:1, 6:2.

Čtyřhra - čtvrtfinále:

Andreescuová, Branstineová (Kan.) - Hradecká, Krejčíková (2-ČR) 4:6, 6:3, 10:7.

Čtyřhra - semifinále:

Babosová, Hlaváčková (1-Maď./ČR) - Irigoyenová, Rosatellová (Arg./Mex.) 6:3, 6:2.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je pátek 25. května 2018

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď