Šádek za urážení rozhodčího dostal pokutu 40 tisíc

foto Ilustrační foto - Generální manažer fotbalového klubu Viktoria Plzeň Adolf Šádek.

Plzeň - Generální manažer Plzně a místopředseda fotbalové ligy Adolf Šádek dostal pokutu 40 tisíc korun za nevhodné chování v duelu 22. ligového kola s Teplicemi. Disciplinární komise potrestala funkcionáře Viktorie za to, že během zápasu počastoval urážlivými výroky rozhodčího a delegáta utkání.

"Disciplinární komise vyhodnotila předložené informace tak, že došlo ze strany pana Šádka k disciplinárnímu přečinu. Emotivní výroky učiněné v průběhu utkání jsme vyhodnotili jako nepatřičné a uložili trest peněžité pokuty odpovídající závažnosti, intenzitě a zároveň v kontextu jiných rozhodnutí disciplinární komise v obdobných věcech," řekl v tiskové zprávě předseda disciplinární komise Richard Baček.

Plzeň v utkání s Teplicemi remizovala 2:2. Viktoria prohrávala už 0:2 a bod zachránila v posledních pěti minutách.

Disciplinárka naopak ukončila řízení s masérem Sparty Tomášem Stránským, který po remíze 1:1 v derby na Slavii přišel pod sektor hostujících příznivců se šálou s nápisem "Anti Slavia".

"Chování pana Stránského nenaplnilo skutkovou podstatu disciplinárního přečinu, ale od člena realizačního týmu je to krajně nevhodné. Naopak by měl jít příkladem v pozitivním duchu fandění a ne negací," uvedl Baček.

Druholigová Ostrava dostala pokutu 75 tisíc korun za to, že její fanoušci v duelu v Prostějově používali a házeli pyrotechniku. Domácí klub musí zaplatit za porušení povinností pořadatele 25 tisíc.

Slavii udělila komise pokutu 70 tisíc kvůli výtržnostem fanoušků, kteří poškodili zařízení stadionu v Karviné. Slezský klub dostal pokutu 50 tisíc za porušení povinností pořadatele.

Kvůli čtyřem žlutým kartám čeká trest na jedno kolo slávistu Antonína Baráka, dvojici z Bohemians 1905 Daniela Krcha s Josefem Jindřiškem, brněnského Jakuba Řezníčka, mladoboleslavského Marka Matějovského a Jeana-Davida Beauguela ze Zlína.

V druhé lize si ze stejný prohřešek nezahrají Jan Neuberg z Varnsdorfu, Jakub Urbanec ze Žižkova, Aleš Nešický z Táborska, Adam Ondrášek z Vítkovic a Martin Slaninka z Frýdku-Místku. Za osm napomínání čeká trest na dvě kola sokolovského Vojtěcha Machka.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

-4°C

Dnes je sobota 24. února 2018

Očekáváme v 23:00 -7°C

Celá předpověď