Sáblíková začala na ledě později, hned ale potvrdila formu

foto Netradičně až na konci září začala rychlobruslařka Martina Sáblíková trénovat na ledě. Poslední část přípravy na olympijskou sezonu posunula i proto, že nebyla stoprocentně zdravotně fit. Na snímku z 10. října je vpředu při tréninku v německém Inzellu.

Inzell (Německo) - Netradičně až na konci září začala rychlobruslařka Martina Sáblíková trénovat na ledě. Poslední část přípravy na olympijskou sezonu posunula i proto, že nebyla stoprocentně zdravotně fit. Trénovala však na suchu a při kontrolních závodech v Inzellu o předešlém víkendu si ověřila, že pauza se na její výkonnosti na začátku sezony neprojevila. Na trojce zajela čas 4:01,80, což je momentálně nejlepší světový výkon.

"Zatím je to docela dobré. Musím říct, že jsme z toho měli strach. Z prvních dnů na ledě a z prvních závodů mám vždy respekt. Už to mám ale za sebou a trošku jsem se uklidnila. V Inzellu trávíme hodně času, mám to tu ráda a připadá mi to, že jsem jako doma," řekla Sáblíková novinářům v podhůří rakouských Alp, kde se od 29. září připravuje.

Jako každý rok Sáblíková s dalšími českými reprezentanty nastoupila i na start víkendových závodů v Inzellu. A hned se prezentovala ve velmi dobré formě. "Trojka mě osobně překvapila. Docela dobrá byla i pětistovka, až na první stovku, která byla horší než jindy. Ale startovala jsem sama. Patnáctistovka 1:57,2 byla taky dobrá na začátek," uvedla trojnásobná olympijská šampionka.

Sáblíková měla v létě problémy s kolenem, s přetíženými úpony. Po odpočinku se její stav zlepšil. Stoprocentní sice není, ale rodačka z Nového Města na Moravě je v klidu. "Momentálně mám trochu problémy s hýžďovými svaly, trošku mi to vystřeluje do zad. Oproti loňskému roku je to ale v pohodě. To jsem nemohla vůbec bruslit. Nestěžuji si. Neomezuje mě to, jen to trochu bolí," řekla.

Svěřenkyně trenéra Petra Nováka tak hned v říjnu soupeřkám ukázala, že i v sezoně s vrcholem na olympiádě v jihokorejském Pchjongčchangu s ní musí počítat. "Dobrý start mi hodně pomáhá. Doufám, že mi forma vydrží celý rok. Například ve středu nebo ve čtvrtek se mi nejezdilo optimálně a říkala jsem si, že bych chtěla o víkendu jet (na trojce) 4:08. To je čas, s nímž se dá bojovat o Top ten. Ale bylo to lepší, což mě příjemně překvapilo," přiznala Sáblíková.

První velký start Sáblíkovou a spol. čeká od 10. do 12. listopadu, kdy v Heerenveenu začne seriál Světového poháru, který česká rychlobruslařská hvězda jedenáctkrát za sebou vyhrála.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. července 2018

Očekáváme v 19:00 24°C

Celá předpověď