Sáblíková má před pokračováním SP menší problémy s pravým kolenem

foto Rychlobruslařka Martina Sáblíková vystoupila 25. října v Praze na tiskové konferenci před novou sezonou.

Astana/Praha - Rychlobruslařka Martina Sáblíková bude v pátek v Astaně hájit vedení v seriálu Světového poháru na dlouhých tratích. V Kazachstánu bude usilovat o třetí vítězství na trati 3000 metrů, musí se však vypořádat s menšími zdravotními problémy. Má potíže s úponem a pravé koleno jí otéká.

"Beru to tak, že ke sportu občas nějaké zdravotní problémy patří. Tělo dostává zabrat, k tomu to náročné cestování," uvedla Sáblíková na svém webu.

Věří ale, že potíže její výkon příliš limitovat nebudou. "Největší problém je při rozjezdu, ten je pro mě hodně bolestivý. Ale pak už je to dobré," řekla trojnásobná olympijská vítězka, která letos vykročila za jedenáctým triumfem v seriálu SP.

Právě rozjezd podle svěřenkyně trenéra Petra Nováka naznačí, jaký bude schopna zajet čas. "Hodně bude záležet, jak pojedu první dvoustovku. Věřím, že to zvládnu. Pojedu v posledním páru, určitě bych se chtěla dostat na pódium. Ale uvidíme, jak se budu v pátek cítit," podotkla Sáblíková.

Zdravotní stav rozhodne také o tom, jaký program devětadvacetiletá rychlobruslařka v Astaně absolvuje. Původně chtěla jet ještě závod týmů, kilometr a patnáctistovku. "Ale teď nechci předjímat, jak to dopadne. Uvidíme v pátek po závodě," dodala Sáblíková, která před cestou do Asie trénovala v Collalbu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

11°C

Dnes je středa 22. listopadu 2017

Očekáváme v 19:00 7°C

Celá předpověď