Sáblíková ovládla na ME ve víceboji patnáctistovku a jasně vede

foto Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková

Minsk - Rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála na mistrovství Evropy ve víceboji v Minsku závod na 1500 metrů a před závěrečnou pětkou je s velkým náskokem první. Na patnáctistovce porazila ve finiši o jednu setinu sekundy Ireen Wüstovou z Nizozemska, která je druhá i průběžně. Do finálové disciplíny nastoupí trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková s náskokem více než pěti sekund.

Sáblíková v Bělorusku v sobotu ovládla závod na 3000 metrů a na pětistovce byla čtvrtá. Na patnáctistovce si dnes připsala další dílčí triumf, když v poslední jízdě dokázala v závěru získat skalp hlavní rivalky a šampionky z předešlých tří let Wüstové.

Svěřenkyně trenéra Petra Nováka bude odpoledne útočit již na pátý kontinentální titul v kariéře.

Druhá Češka na startu Nikola Zdráhalová obsadila na patnáctistovce dvanácté místo. Celkově skončí třináctá, při svém třetím startu na ME si vylepšila osobní maximum. V závěrečné pětce, která v Bělorusku začne ve 14:50 SEČ, se už nepředstaví.

Ženy:

1500 m: 1. Sáblíková (ČR) 1:57,00, 2. Wüstová (Niz.) 1:57,01, 3. Njatunová (Nor.) 1:58,51, ...12. Zdráhalová (ČR) 2:03,15.

Průběžné pořadí víceboje: 1. Sáblíková 119,611 b., 2. Wüstová 120,123, 3. De Jongová (Niz.) 120,860, ...13. Zdráhalová 125,196.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK