Rusko chce na MS v roce 2018 pozvat Blattera i Platiniho

foto Etická komise Mezinárodní fotbalové federace FIFA pozastavila předsedovi Seppu Blatterovi (vlevo) a šéfovi UEFA Michelu Platinimu (vpravo) na 90 dní výkon funkce.

Moskva - Organizátoři mistrovství světa v roce 2018 v Rusku mají v úmyslu pozvat na turnaj suspendovaného předsedu FIFA Seppa Blattera i šéfa UEFA Michela Platiniho, přestože oba dostali osmiletý zákaz působení ve fotbale. Prohlásil to ruský ministr sportu Vitalij Mutko.

"Trest jim sice formálně zakazuje působit ve funkcích, ale na druhou stranu by tak výjimečný hráč, jakým byl Platini, neměl na fotbale chybět. Oba je pozveme, nemáme s tím problém," citovala Mutka agentura R-Sport.

Platini byl spolu s Blatterem v prosinci suspendován na osm let za podezřelou finanční transakci z roku 2011. Trojnásobný vítěz Zlatého míče tehdy obdržel od Blattera dva miliony švýcarských franků, údajně za poradenskou činnost v letech 1999 až 2002. Neexistuje o tom ale žádný doklad. Oba se proti trestům odvolali.

Blatter dal navíc funkci v čele FIFA k dispozici už v květnu po vypuknutí rozsáhlé úplatkářské aféry. V jejím rámci vyšetřovatelé prověřují mimo jiné i vítězství Ruska a Kataru ve volbě o pořadatelích světových šampionátů pro roky 2018 a 2022.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

12°C

Dnes je čtvrtek 27. října 2016

Očekáváme v 9:00 9°C

Celá předpověď