Ruské komentáře hodnotí zápas s Českem jako přesvědčivé vítězství

foto Čtvrtfinálové utkání mistrovství světa v hokeji: Rusko - ČR, 18. května v Paříži. Artěmij Panarin (druhý zleva) z Ruska přijímá gratulaci ke gólu od spoluhráčů Bogdana Kiseleviče, Nikity Kučerova, Jevgenije Kuzněcova a Vladislava Gavrikova (zleva).

Moskva - Rusové spolehlivě prošli do semifinále a nezabránilo jim v tom dusno v hale, špatný led ani věhlasný soupeř, napsal dnes ruský list Sovětskij sport v prvním hodnocení vítězného čtvrtfinále mistrovství světa s českými hokejisty v Paříži. "Před námi je Kanada!" konstatoval autor v očekávání postupu kanadského týmu ve večerním čtvrtfinále s Německem.

Čtvrtfinálové utkání Rusové původně očekávali s obavami kvůli nutnosti cestovat z Německa do Francie. "Z druhé strany si sborná zaslouží obrovský dík za toto krátké přemístění do Francie a za nové emoce, které překrásně podpořil i výsledek," napsal ruský list.

"Český tým na turnaji nic vynikajícího neukázal, když prohrál nejen s Kanaďany, ale i se Švýcary. Soupeř je to ale z druhé strany pro Rusy vždycky mimořádný. Vždyť vzpomínky na porážku na loňském mistrovství světa v Moskvě čas ještě nezahladil," píše se v komentáři.

Možná i kvůli panujícímu dusnu začal ruský tým zápas beze spěchu, zato vyloučení následovala rychle, konstatoval list. Rychlé a nečekané přihrávky - hlavní ruská zbraň v přesilovkách - kvůli špatnému ledu nefungovaly. Následovaly ale góly Orlova a Kučerova a "naši mohli klidně hrát na udržení výsledku a šetřit pot v horké hale".

Šancí na zvýšení skóre pak bylo podle ruského listu mnoho, ale vstřelit gól se podařilo jen Panarinovi. "Přesvědčivé vítězství," shrnul autor průběh zápasu.

I podle serveru Sport Express Rusové úvod zápasu prováhali. "Češi měli víc nebezpečných situací, víc šancí, byli aktivnější. Po první třetině jsme šli do kabin s dvougólovým náskokem díky brankáři," uvádí se v komentáři. Český tým se nedokázal vzpamatovat, každým okamžikem se jeho naděje na úspěch zmenšovala.

"Český tým na tomto turnaji dokázal otočit skóre 0:3 s Finy. Jak jim to Finové mohli dovolit?" ptá se závěrem autor.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

8°C

Dnes je sobota 24. března 2018

Očekáváme v 23:00 1°C

Celá předpověď