Rosický bude mimo dva až tři měsíce, je ohrožen jeho start na ME

foto Český fotbalista Tomáš Rosický.

Londýn - Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický bude kvůli zranění stehenního svalu mimo hru dva až tři měsíce. Na tiskové konferenci to prohlásil trenér Arsenalu Arséne Wenger. Výrazně je tak ohrožen i start pětatřicetiletého záložníka na červnovém mistrovství Evropy.

Rosický se zranil v sobotu, kdy nastoupil k prvnímu utkání za Arsenal po osmiměsíční pauze zaviněné zraněním kolene. Jenže v pohárovém utkání s Burnley si už po čtyřech minutách poranil stehno. Původně se mluvilo o pauze šest týdnů, vyšetření však ukázalo, že zranění je vážnější.

"Dobrá zpráva je, že nemusí na operaci, protože má šlachu jen částečně natrhnutou," uvedl Wenger. "Jak dlouho bude mimo? Dva až tři měsíce, těžko říct. Jsme samozřejmě v šoku a musíme být trpěliví a doufat, že neodehrál poslední zápas za Arsenal," připomněl francouzský kouč, že Rosickému v létě končí smlouva. Poslední kolo ročníku Premier League se hraje 15. května.

V ohrožení je navíc i start bývalého hráče Sparty a Dortmundu na mistrovství Evropy, které ve Francii startuje 10. června. Před šampionátem čekají českou reprezentaci koncem března přípravné zápasy se Skotskem a Švédskem a následně má na přelomu května a června v plánu soustředění v Rakousku.

Vedení reprezentace k Rosického zranění uvedlo, že trenér Pavel Vrba má v úmyslu se s kapitánem v dohledné době sejít a celou situaci s ním probrat. "Nevypadá to vůbec dobře. Momentálně si nedovedu představit, že bych na Euro jel," řekl v rozhovoru pro server iSport.cz Rosický s tím, že přesnější dobu absence je těžké určit, protože názory odborníků se liší.

"Já můžu o reprezentaci přemýšlet v případě, že budu zdravý a sám ucítím, že týmu můžu pomoct. Ale abych jel na turnaj, na který prostě nebudu připravený, to bych neudělal spoluhráčům, trenérovi a ve finále ani sám sobě," dodal Rosický.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

12°C

Dnes je čtvrtek 27. října 2016

Očekáváme v 15:00 12°C

Celá předpověď