Ronaldo hattrickem zařídil Realu Madrid postup přes Bayern

foto Daniel Drinkwater (vpravo) z Leicester City a Kasmirski Filipe Luis z Atlético Madrid v utkání Ligy mistrů Leicester City - Atlético Madrid.

Praha - V semifinále fotbalové Ligy mistrů se podruhé za sebou představí oba madridské kluby. Zatímco Atlético postoupilo přes Leicester po výsledcích 1:0 a 1:1, obhájce titulu Real ve čtvrtfinále vyřadil Bayern Mnichov až po prodloužení odvetného zápasu. Výhru 4:2 zařídil hattrickem Cristiano Ronaldo, který navázal na dva góly z prvního duelu. Svou rekordní střeleckou bilanci v Lize mistrů zaokrouhlil na 100 branek.

Německý celek sice Realu oplatil prohru 1:2 z prvního duelu, ale do prodloužení šel bez vyloučeného Artura Vidala a Real přesilovou hru využil díky Ronaldovi. "Bílý balet" si zahraje semifinále posedmé za sebou, což je rekord soutěže. Naopak Bayern bude mezi čtyřmi nejlepšími celky chybět poprvé od roku 2011.

O druhém postupu Atlética do semifinále za sebou a třetím za poslední čtyři roky rozhodl už ve 26. minutě Saúl Niguéz, který hlavou vstřelil jubilejní stý gól svého klubu v Lize mistrů. Leicester v tu chvíli potřeboval dát tři branky, ale dosáhl na jedinou zásluhou Jamieho Vardyho.

Leicester ještě hosty tlačil, dostal se do tří zajímavých šancí, ale obránci Atlética obětavě bránili. Rijád Mahriz pak z přímého kopu jen těsně minul šibenici a španělský celek si už postup pohlídal.

Bayern se v Madridu od začátku snažil napravit domácí porážku, ale v první půli nepodal ideální výkon. Naopak Jerome Boateng musel vykopávat z branky střelu Sergia Ramose.

Do druhé části ale nastoupili hosté mnohem aktivněji. Lob Arjena Robbena vyhlavičkoval z branky Marcelo a krátce nato Casemiro ve vápně fauloval právě Robbena. K penaltě se postavil Lewandowski a zkušeně proměnil. Vstřelil už šestý gól do sítě Realu Madrid, což se žádnému jinému hráči v evropských pohárech nepovedlo. Dosavadním maximem bylo pět branek Alessandra Del Piera.

Klidnější koncovku pro Real mohl zajistit Ronaldo, který povedenou hlavičkou srovnal na 1:1. Jenže už za dvě minuty se obránci Realu nedohodli a Ramos si smolně vstřelil vlastní gól, čímž poslal duel do prodloužení. Real utrpěl první prohru v normální hrací době v této sezoně Ligy mistrů.

Ramos, hrající jubilejní 100. zápas v Lize mistrů, si napravil reputaci v závěru první části prodloužení, kdy centrem našel Ronalda a ten zařídil Realu postup. Hvězdný Portugalec však zřejmě stál v postavení mimo hru a gól neměl platit.

Vzápětí Ronaldo završil svůj šestý hattrick v soutěži po asistenci výborně hrajícího Marcela a připsal si 103. gól v evropských pohárech a jubilejní stý v Lize mistrů. Výhru Realu zpečetil po dalším brejku Marco Asensio.

Leicester City - Atlético Madrid 1:1 (0:1)

Branky: 61. Vardy - 26. Saúl. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.). První zápas: 0:1, postoupilo Atlético.

Sestavy:

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan (84. Amartey), Benalouane (46. Chilwell), Fuchs - Ndidi, Drinkwater - Mahriz, Okazaki (46. Ulloa), Albrighton - Vardy. Trenér: Shakespeare.

Atlético: Oblak - Juanfran (55. Lucas), Savič, Godín, Luís (74. Correa) - Saúl, Gabi, Giménez, Koke - Ferreira-Carrasco (69. Torres), Griezmann. Trenér: Simeone.

Real Madrid - Bayern Mnichov 4:2 po prodl. (1:2, 0:0)

Branky: 76., 105. a 110. Ronaldo, 112. Asensio - 53. Lewandowski z pen., 78. vlastní Ramos. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.). ŽK: Casemiro - Vidal, Alonso, Hummels. ČK: 84. Vidal. Diváci: 78.346. První zápas: 2:1, postoupil Real.

Sestavy:

Real: Navas - Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo - Modrič, Casemiro, Kroos - Isco (71. Vázquez), Benzema (64. Asensio), Ronaldo. Trenér: Zidane.

Bayern: Neuer - Lahm, Hummels, Boateng, Alaba - Xabi Alonso (75. Müller) - Robben, Vidal, Thiago, Ribéry (71. Costa) - Lewandowski (88. Kimmich). Trenér: Ancelotti.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK