Räikkönen testoval v Barceloně novou ochranu hlavy

foto Finský pilot Ferrari Kimi Räikkönen vyzkoušel jako první z jezdců F1 při dnešním testování na novou sezonu v Barceloně prototyp systému ochrany hlavy (na snímku na zemi).

Barcelona - Finský pilot Ferrari Kimi Räikkönen vyzkoušel jako první z jezdců formule 1 při dnešním testování na novou sezonu v Barceloně nový prototyp systému ochrany hlavy. S nainstalovaným zařízením odkroužil jeden okruh, v němž měl především vyzkoušet, jestli upevnění konstrukce nebrání výhledu z kokpitu.

Ačkoliv podle Räikkönena byla viditelnost v pořádku, po zbytek dne pokračoval v testování bez nového ochranného prvku. Ferrari podle vedení stáje vyzkoušelo vlastní model zařízení, podobný design by ale měla mít i jeho konečná verze, kterou by FIA ráda zavedla od příští sezony.

Formule 1 urychlila práce na vylepšení bezpečnosti jezdců po loňském úmrtí francouzského pilota Julesa Bianchiho a dalším smrtelném zranění britského jezdce IndyCar Justina Wilsona. Vývoj zařízení na ochranu hlavy počítá s polokruhovou konstrukcí namísto zcela uzavřeného kokpitu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

12°C

Dnes je středa 26. října 2016

Očekáváme v 23:00 9°C

Celá předpověď