Pulkrábek vypadl na ME judistů v 1. kole, Krpálka čeká Natea

foto Judista David Pulkrábek vypadl 20. dubna na mistrovství Evropy ve Varšavě hned v prvním kole váhové kategorie do 60 kilogramů. Nestačil na světovou pětatřicítku Turka Ahmeta Sahina Kabu (v bílém), který zápas ukončil deset vteřin před koncem škrcením a vyhrál na ipon.

Varšava - Judista David Pulkrábek vypadl na mistrovství Evropy ve Varšavě hned v prvním kole váhové kategorie do 60 kilogramů. Nestačil na světovou pětatřicítku Turka Ahmeta Sahina Kabu, který zápas ukončil deset vteřin před koncem škrcením a vyhrál na ipon.

Třiadvacetiletý Pulkrábek se v úvodu nedokázal prosadit v boji o úchop a brzy prohrával na dvě wazari. Pak se ale začal prosazovat, sám soupeře jednou hodil na wazari a tlačil se za vyrovnáním.

Jenže Turek měl rozražený ret a musel se nechat dvakrát ošetřit. To připravilo českého reprezentanta o tlak a při závěrečné zoufalé snaze zariskoval, čehož Kaba využil k rozhodujícímu útoku.

Judista David Pulkrábek vypadl 20. dubna na mistrovství Evropy ve Varšavě hned v prvním kole váhové kategorie do 60 kilogramů. Nestačil na světovou pětatřicítku Turka Ahmeta Sahina Kabu (nahoře), který zápas ukončil deset vteřin před koncem škrcením a vyhrál na ipon. "Od začátku jsem věděl, že Turek na tom bude silově velmi dobře. Začátek byl špatný, chytal mě svrchu a já se nemohl dostat k jeho límci. Takhle mě sevřel a dvakrát jsem hloupě upadl," popsal Pulkrábek pro ČTK a Radiožurnál.

"Nevím, jak moc byl zraněný, ale nechal se dvakrát ošetřovat. Já si říkal, že bych ho mohl ke konci uválcovat, ale jak se zápas zastavoval, tak mu to nahrávalo do karet. Pak už nebylo zbytí, chtěl jsem zariskovat a hodit ho. Jenže mě zamáčknul, chytnul do škrcení a ukončil tak zápas," dodal český judista.

Podle reprezentačního trenéra Petra Laciny navíc Pulkrábkovi uškodili rozhodčí. "To druhé wazari Turka rozhodně nebylo. Takže by to bylo vyrovnané a Turek by měl dva tresty, takže kdyby šli do prodloužení, tak to mohlo být zajímavé. Ale sudí to tam bohužel připsali," litoval Lacina.

Pulkrábek tak nevyhrál ani při třetím startu na evropském šampionátu. Předchozí dva byly už v letech 2013 a 2014, nyní se vrátil mezi elitu po delší pauze.

"V minulé olympijské kvalifikaci byl českou jedničkou v této váze Pavel Petřikov, a tak dal David přednost škole, což mělo logiku. Nyní se vrací a věřím, že by mohl zabojovat o účast na olympijských hrách v Tokiu. Judisticky na to rozhodně má," věří Lacina.

"Procházel jsem těžkým obdobím. Problémy byly doma i ve škole a vracet se na vrcholovou úroveň bylo těžké. Jsem rád, že jsem se kvalifikoval na Evropu. Cítil jsem se fajn, i když jsem prohrál. Výsledek je špatný, z toho jsem zklamaný, ale jinak mám dobrý pocit. Každý den není posvícení," řekl Pulkrábek.

Velkým povzbuzením pro něj byla bronzová medaile na březnovém Evropském poháru v Katovicích. "Ten bronz byl pro mě balzám na duši. Medaile mi udělala velkou radost a ukázala mi, že v sobě ještě něco mám. Po psychické stránce mi pomohl," dodal zlatý medailista z letní olympiády mládeže v roce 2010.

Krpálka čeká na ME znovu stosedmdesátikilový Natea

Judista Lukáš Krpálek vystoupil 18. dubna v Praze na tiskové konferenci před odjezdem na mistrovství Evropy do Varšavy. Judistu Lukáše Krpálka čeká na ME další souboj s aktuálně nejtěžším judistou světa. Více než stosedmdesátikilového Rumuna Daniela Nateu porazil na únorovém Grand Prix v Düsseldorfu, tentokrát proti němu půjde v osmifinále evropského šampionátu.

Olympijský vítěz z Ria však musí nejprve v prvním kole projít přes Estonce Juhana Mettise, který na posledním šampionátu skončil sedmý. "Pokud se Lukáš bude prát tak, jak má, tak by mu Estonec neměl dělat problém. Ten je papírově slabý," řekl ČTK reprezentační trenér Petr Lacina.

Jenže v osmifinále už na Krpálka číhá světová čtyřka a obhájce bronzu Natea. Ten se však v tomto roce zatím nedostal do formy a prohrál oba dosavadní zápasy. Nejprve na Grand Slamu v Paříži a následně v Düsseldorfu, kde nestačil právě na Krpálka, pro kterého tehdy šlo o premiérový start po přestupu do nejtěžší váhové kategorie.

Český reprezentant si proti o 60 kilogramů těžšímu soupeři počínal velmi dobře takticky. Unavil ho, následně povalil a udržel na zemi. "Pral se přesně tak, jak má. Pokud takový výkon zopakuje, tak by měl přes něj postoupit," věří Lacina.

"Jediné nebezpečí je, aby ho Natea na něčem nenachytal. Jinak ho nemůže vůbec stíhat. Já být Nateou, tak bych se bál. Taktika bude se s ním nepřetahovat a nesmí Lukáš udělat chybu a nenechat se zavalit. Věřím, že to bude dobré," dodal Lacina.

V případném čtvrtfinále by Krpálek zřejmě narazil na dvaadvacetiletého Gruzínce Gurama Tušišviliho, dvojnásobného juniorského mistra Evropy, který vyhrál březnový Grand Slam v Baku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

23°C

Dnes je čtvrtek 19. dubna 2018

Očekáváme v 23:00 15°C

Celá předpověď