První tříbodová výhra Jihlavy, Chomutov drží neporazitelnost

foto Zápas 5. kola hokejové extraligy mezi HC Dukla Jihlava a Aukro Berani Zlín 17. září v Jihlavě. Martin Padrnos ze Zlína (v pozadí) a Lukáš Žálčík z Jihlavy (v popředí).

Praha - Hokejisté Chomutova nenašli přemožitele ani v 5. kole nové extraligové sezony, přestože se představili na ledě úřadujícího šampiona Brna. Piráti si odvezli dva body díky výhře 3:2 po samostatných nájezdech. Druhou výhru si připsal Hradec Králové po duelu s Třincem (3:1). Východočechům k ní pomohl střelec kola Bedřich Köhler, jenž zaznamenal hattrick. Podruhé za sebou - navíc opět s nulou - vyhráli hokejisté Olomouce. Jihlava poprvé dosáhla na tři body.

Kometa v touze po skalpu dosud neporažených Severočechů vedla, ze stavu 1:2 pak ale zachraňovala alespoň bod díky Martinu Zaťovičovi. Jediným úspěšným střelcem v nájezdech byl Michal Poletín. Chomutov vede tabulku s tříbodovým náskokem před triem Plzeň, Vítkovice, Třinec.

"Věděli jsme, jak Chomutov bude chtít hrát. Bohužel jsme mohli v první třetině, která byla z naší strany určitě lepší než zbytek utkání, využít více šancí. Rozhodl nástup do druhé třetiny, kdy jsme udělali chybu v rozebrání hráčů a dostali gól," uvedl asistent domácího kouče Petr Haken.

Oceláři po třízápasové šňůře bez ztráty bodu rozehráli dobře i utkání v Hradci Králové, ale těsný náskok z první třetiny neudrželi. Köhler nejprve před polovinou utkání vyrovnal, pak se v úvodu třetího dějství trefil v rozmezí 70 vteřin v přesilovce i v oslabení.

"Je to něco zvláštního, speciálního, ale hlavně jsem rád, že jsme konečně vyhráli za tři body. Ve druhé třetině jsme tahali za kratší konec, o to je výhra cennější," prohlásil dvaatřicetiletý útočník Köhler.

Hanáci po třech úvodních zápasech bez bodu a výprasku 0:10 v Plzni vyhráli podruhé za sebou stejným výsledkem 3:0 - v pátek zdolali doma vicemistra Liberec, dnes uspěli v Litvínově. Zásluhou 29 úspěšných zákroků vychytal druhou nulu ve třech dnech Branislav Konrád. Devětadvacetiletý slovenský gólman tak drží čisté konto už 126 minut a 44 sekund.

Hokejisté Jihlavy porazili Zlín těsně 3:2. Dukla po návratu mezi domácí elitu dosáhla na první tříbodovou výhru, když dokázala v závěru otočit zápas ze stavu 0:2. V čase 58:11 rozhodl útočník Lukáš Anděl. Berani po úvodní výhře na ledě Vítkovic nebodovali již počtvrté za sebou.

Plzeň udržela stoprocentní bilanci v domácím prostředí výhrou nad Spartou 4:3. Škoda sice ztratila náskok 2:0, ale po vyrovnání odskočila opět do trháku na 4:2 a body už si nenechala sebrat. Vítkovice porazily Pardubice 4:2, kolo uzavře úterní dohrávka mezi Libercem a Mladou Boleslaví.

Statistika zápasů 5. kola extraligy:

--------

HC Dukla Jihlava - Aukro Berani Zlín 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 48. Čachotský (Suchánek, De la Rose) 56. F. Seman (De la Rose, Čachotský), 59. Anděl (Suchánek) - 6. Okál (Ferenc, O. Horák), 27. Řezníček (J. Ondráček, Matějíček). Rozhodčí: Kubičík, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:9, navíc Rihards Bukarts (Zlín) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4896.

HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 15. Tybor (Roman, Kucsera), 25. Hrbas, 46. D. Květoň (Tybor, Roman), 60. Tybor (D. Květoň) - 19. Tomášek (Wishart, Cardwell), 60. S. Treille z trest. střílení. Rozhodčí: Hradil, Kika - Ganger, V. Hanzlík. Vyloučení: 3:7, navíc Trončinský (Pardubice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5514.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Kratěna (Preisinger), 15. Kodýtek (Schleiss, Pulpán), 34. Mertl (Kratěna), 48. Gulaš (Mertl) - 22. Černoch (Forman), 24. Reichenberg (J. Hlinka, P. Vrána), 60. Kudrna (Klimek, Forman). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - Brejcha, Klouček. Vyloučení 6:7, navíc Gulaš (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6776.

HC Verva Litvínov - HC Olomouc 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Škůrek (Vyrůbalík, Buc), 38. Ostřížek (Skladaný, Herman), 47. Skladaný (J. Galvas). Rozhodčí: Úlehla, Pražák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4248.

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 2:3 SN (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Mallet (H. Zohorna, Dočekal), 52. Zaťovič (Krejčík, T. Svoboda) - 21. Sklenář (V. Růžička ml.), 34. Huml (Sklenář, Vondrka), rozhodující sam. nájezd Poletín. Rozhodčí: Bejček, Mrkva - Hlavatý, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 7209.

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 28. Köhler (Kukumberg, Rosandič), 44. Köhler (Bednář, Džerinš), 45. Köhler - 7. Martin Růžička (Rákos, Polanský). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4760.

Úterý 19. září - dohrávka 5. kola:

18:00 Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav.

Čtvrtek 21. září - předehrávka 6. kola:

17:10 HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec (ČT Sport).

Pátek 22. září - 6. kolo:

17:30 Aukro Berani Zlín - HC Verva Litvínov, BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň, Piráti Chomutov - HC Vítkovice Ridera,

18:00 HC Dynamo Pardubice - HC Dukla Jihlava, HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK