Prokop by se chtěl na Dakar vrátit, zřejmě ale se svým týmem

foto Automobilový jezdec Martin Prokop vystoupili 22. ledna v Praze na tiskové konferenci týmu Bonver Dakar Project po návratu z Rallye Dakar 2016.

Praha - Automobilový jezdec Martin Prokop by v budoucnosti rád navázal na letošní start na Rallye Dakar. Zda to ale bude už v roce 2017, si momentálně netroufne říct. Na slavnou soutěž se podle všeho jednou vrátí, ale zřejmě s vlastním týmem. Letos sice startoval s podporou továrního týmu Toyota, ale úplně spokojený nebyl.

"Jsme i nadále ve spojení s týmem, ale jde spíše o to, co chci já. Vím, že bych to chtěl dělat jinak. Oni mají dobré auto, ale moje představa o fungování je malinko jiná. Ze svého týmu jsem zvyklý na něco jiného," řekl Prokop ČTK na tiskové konferenci týmu Bonver Dakar projekt, který mu se startem na Dakaru také pomáhal. "Jsem zvyklý na styl, kterým to dělám. Proto uvažuji spíše tímto směrem. Ve WRC jsme s týmy na jiné úrovni," přiznal.

Třiatřicetiletý pilot skončil při premiéře čtrnáctý, přitom neměl s dálkovými soutěžemi dosud řádné zkušenosti. V podobné situaci se na start podruhé postavit nechce. "Nechci tam přijet takhle nepřipravený. Být tam podruhé a vymlouvat se, že neumím jezdit mimo trať nebo v písku, to bych nechtěl. Teď jde o to, jakým způsobem na tom zapracuji," řekl.

Jihlavský rodák je aktuálně jediným pravidelným českým účastníkem "klasického" mistrovství světa v rallye, ve kterém chce pokračovat i letos. Do seriálu se zapojí poprvé v březnu v Mexiku, do té doby bude řešit i svou další budoucnost. Předpokládá ale, že definitivní rozhodnutí do té doby nepadne.

"Ve vzduchu je spousta věcí. Nemůžu říct, že by se Dakar nepovedl, ale myslím si, že se tam dá dokázat více. Něco bych pro to chtěl udělat. Chci se potkat s lidmi, kteří by mi mohli pomoct, a během března by se muselo říct, zda je něco reálného nebo ne," uvedl Prokop, který vedle toho paralelně plánuje rallyeové MS.

"Chtěl bych jet těžké šotolinové závody a možná omezím asfalty. Přemýšlel jsme i tom, že letos vyrazím na konci roku do Austrálie, kterou jsem v minulých letech vynechával. Bude ale záležet na tom, zda rozjedu projekt s nějakým dalším Dakarem. To může ovlivnit sezonu. Na pionýrský zájezd tam odjet nemohu," dodal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2016 ČTK

Načíst další článek

12°C

Dnes je pondělí 24. října 2016

Očekáváme v 3:00 5°C

Celá předpověď