Pro úspěch míru v Sýrii je podle Moskvy nutné oddělit radikály

foto Ilustrační foto - Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a ministr zahraničí Sergej Lavrov na summitu Společenství nezávislých států v Biškeku.

Moskva - Podmínkou úspěchu americko-ruské dohody o příměří v Sýrii je oddělení radikální organizace Fronta dobytí Sýrie, dříve známé jako An-Nusra, a dalších teroristických skupin od umírněné opozice. Dnes to oznámilo ruské ministerstvo zahraničí s tím, že vojenské operace proti bývalé An-Nusře či hnutí Islámský stát budou pokračovat.

Ruské ministerstvo zahraničí v komentáři k sobotnímu jednání ministrů zahraničí USA a Ruska Johna Kerryho a Sergeje Lavrova se zástupci klíčových blízkovýchodních států ve Švýcarsku také sdělilo, že všichni účastníci se shodli na tom, že o budoucnosti Sýrie si musí rozhodnout sami Syřané a že země by měla zůstat jednotná, nezávislá a sekulární.

Sobotní ministerská konference v Lausanne skončila bez hmatatelného výsledku, podle dostupných informací se nepodařilo schválit žádný dokument a ani nebylo dosaženo dohody o obnově příměří. V pondělí bude podle Kerryho bude pokračovat další vyjednávání zúčastněných stran.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

17°C

Dnes je sobota 23. září 2017

Očekáváme v 19:00 13°C

Celá předpověď